Новим канцлером ФРН став соціал-демократ Олаф Шольц

Соціал-демократа Олафа Шольца обрано новим канцлером Німеччини, за нього проголосували 395 депутатів Бундестагу, повідомляє агентство “Укрінформ“.

“За проголосували 395 депутатів, проти 303, утрималися шість”, — оголосила президент Бундестагу Бербель Бас.

Для обрання кандидату було достатньо отримати 369 голосів. Нинішня парламентська більшість має в парламенті 416 мандатів.

63-річний Олаф Шольц став дев’ятим канцлером ФРН і четвертим канцлером від Соціал-демократичної партії (після Віллі Брандта, Гельмута Шмідта та Ґергарда Шредера).

Ексканцлерка Ангела Меркель спостерігала за процесом у Бундестагу з трибуни почесних гостей, депутати вітали її оплесками. До пленарної зали вона увійти не мала права, адже не має депутатського мандата в парламенті цього скликання.

Уперше в історії ФРН країною керуватиме коаліція в складі трьох партій — Соціал-демократичної, Вільної демократичної і “Зелених”.

Як вже повідомляло NotaВene, США і Німеччина уклали угоду щодо газопроводу “Північний потік-2”. Вона має покласти край багаторічним розмовам з приводу долі проєкту Кремля і загрозам американської адміністрації не допустити його добудови. 

Total
0
Shares
Previous Article

НБУ назвав найприбутковіші та найзбитковіші банки

Next Article

Виробництво замороженої курятини за рік зросло на 20%

Related Posts
Total
0
Share