Нові санкції США проти Росії включають обмеження щодо держборгу РФ

США вводить нові санкції проти Росії за злом американських федеральних відомств і втручання у вибори президента в 2020 р. За інформацією Reuters санкції торкнуться не тільки близько десяти фізичних і 20 юридичних осіб, але будуть також спрямовані проти суверенного боргу РФ. Офційне повідолмення про обмеження сьогодні 15 березня опубліковано Міністерством фінансів США.

Нові санкції накладаються на Росію в якості покарання за втручанні в вибори президента США 2020 р., кібератаки на державні установи США, а також змову Росії з талібами проти американців в Афганістані, повідомляють американські ЗМІ.

За інформацією Bloomberg, санкції торкнуться близько 10 фізичних осіб (в тому числі пов’язаних з російським урядом і спецслужбами) і близько 20 компаній. Reuters пише, що під обмеження потраплять 30 компаній. Але це лише точкові заборони.

Головний удар США по російській економіці РФ очікується 14 червня. Відтоді починає діяти заборона на участь американських фінансових установ в первинних розміщеннях облігацій державного боргу РФ, які випущені мінфіном, центробанком або від імені Фонду національного добробуту. За даними The Wall Street Journal, обмеження не поширюватимуться на вторинний ринок суверенних зобов’язань.

Новини про те, що санкції США можуть торкнутися держборгу, вже обрушили курс рубля

Наразі відносно російського держборгу діє тільки одне обмеження. З серпня 2019 р. американські інвестори не можуть брати участь в первинних розміщеннях суверенних єврооблігацій. На практиці це означає фактичну заборону на розміщення мінфіном РФ нових доларових євробондів, тому в 2020 р. за кордоном Росія займала лише в євро.

Нагадаємо, 3 березня Сполучені Штати запровадили низку санкцій проти фізичних осіб з російським громадянством, а також комерційних компаній та організацій в зв’язку з отруєнням опозиціонера Олексія Навального. Окрім того, Сполучені Штати в рамках санкцій відмовляють Росії в наданні кредитів, кредитних гарантій або іншої фінансової допомоги з боку урядових фінансових організацій США, в тому числі з боку експортно-імпортного банку США

Як вже повідомляв NotaВene, у грудні минулого року міністерство торгівлі США оприлюднило список компаній та держустанов Російської Федерації та Китайської Народної Республіки, які співпрацюють зі збройними силами своїх країн, через що їм заборонено купувати низку американських продуктів і технологій.

Total
1
Shares
Previous Article

Дефіцит зовнішньої торгівлі скоротився майже вдвічі

Next Article

Електроенергія з відновлюваних джерел енергії в ЄС вперше перевершила викопне паливо

Related Posts
Total
1
Share