Норвезька компанія будує в Україні найбільшу в Європі ВЕС

У Мелітопольському районі Запорізької області починається будівництво вітрової електростанції потужністю 792 МВт. Проєкт Zofia реалізує норвезька компанія NBT, повідомляє EcoTown.

Вже у травні почнется монтаж ВЕС на території Якимівської та Кирилівської об’єднаних територіальних громад. Після будівництва і введення в експлуатацію ВЕС Zofia буде виробляти близько 2770 ГВт-год. електроенергії, якої достатньо для енергозабезпечення понад 340 000 домогосподарств.

Вітрова електростанція буде сприяти усуненню близько 2 млн тонн викидів CO2 на рік, що становить п’яту частину щорічних викидів Києва.

Завершити реалізацію проєкту планується до кінця 2022 р. Загальна сума інвестицій складає близько 1,2 млрд євро. Після завершення будівництва цей об’єкт на Азовському узбережжі стане найбільшою береговою вітровою електростанцією в Україні і однією з найбільших у Європі.

Нагадаємо, що у 2019 р. норвезька компанія NBT придбала проєкт будівництва вітроелектростанції загальною потужністю 792,5 МВт на території Якимівської та Кирилівської територіальних громад в Запорізької області.

Фінансування будівництва вітроелектростанції Zofia здійснюється за допомогою банку JPMorgan та із залученням світових фінансових інституцій та експертів.

Цей проєкт є вкрай важливим для розвитку регіону, бо це 1,8 млн МВт/год. електроенергії щороку, 500 робочих місць під час будівництва та близько 200 робочих місць після завершення будівництва.

Як вже повідомляло NotaВene, до 2030 р. морська вітроенергетика забезпечить 900 000 робочих місць з повною зайнятістю у всьому світі. Про це йдеться у звіті консалтингової компанії Rystad Energy.

Варто зазначити, що світові інвестиції на розвиток і підтримку відновлюваних джерел енергії, електротранспорту та інших технологій, які спрямовані на декарбонізацію, досягли в минулому році рекордної позначки у 501 млрд. доларів.

Total
0
Shares
Previous Article

Саудівська Аравія має намір продати 1% в нафтогазовій компанії Saudi Aramco

Next Article

1 травня Київ послаблює карантин

Related Posts
Total
0
Share