НКРЕКП продовжила заборону імпорту електроенергії з РФ та Білорусі

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), продовжила заборону на комерційний імпорт електричної енергії з Білорусі та Російської Федерації до 1 листопада. Раніше обмеження діяло до 1 жовтня, повідомляє EXPRO.

Відповідне рішення прийняла комісія на засіданні 29 вересня.

“Позавчора, у понеділок, було проведено засідання антикризового штабу, на якому розглядалося питання обмеження пропускної потужності. Учасники ринку та представники Міненерго наголосили на продовженні щонайменше на місяць таких обмежень імпорту. Таке обмеження не вплине негативно на операційну безпеку енергосистему України”, — зазначає НКРЕКП.

Член комісії Дмитро Коваленко наголосив, що подальше продовження обмеження імпорту електроенергії з Росії та Білорусі після 1 листопада залежить від стану накопичення вугілля на складах електростанцій.

Як стверджує НКРЕКП, Укренерго підтвердило, що обмеження пропускної спроможності до 0 МВт для імпорту електроенергії в ОЕС України з держав, які не є сторонами Енергетичного співтовариства, не створює загрози операційній безпеці функціонування ОЕС України.

Зокрема, зазначає регулятор, від Міністерства енергетики та системного оператора не надходило листів щодо необхідності відновлення імпорту з Росії та Білорусі.

До постанови також були додані уточнення, що дозволятимуть НЕК “Укренерго” проводити місячні та подобові аукціони на продаж пропускної спроможності.

Нагадаємо, що НКРЕКП 26 травня обмежила доступну пропускну спроможність для імпорту електроенергії в Україну з боку держав, що не є сторонами Енергетичного співтовариства (Росія, Білорусь), до 0 МВт до 1 жовтня 2021 р.

Як вже повідомляло NotaВene, виробництво електроенергії в об’єднаній енергосистемі України в 2020 р скоротилося на 3,3% (на 5 млрд 157,3 млн кВт-год) в порівнянні з 2019 р — до 148 млрд 809,8 млн кВт-год.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна збільшила імпорт з РФ білої жерсті в 7 разів

Next Article

Євросоюз готує відмову від фінансування газових проєктів

Related Posts
Читать дальше

Уряд призначив виконуючого обов’язки голови Держкосмосу

Кабінет міністрів поклав на заступника голови Державного космічного агентства Володимира Міхеєва виконання обов’язків голови відомства, повідомляє урядовий портал.…
Total
0
Share