Німецький суд відхилив скаргу Північного потоку–2 щодо газової директиви ЄС

Вищий земельний суд Дюссельдорфа 25 серпня виніс рішення за скаргою Nord Stream 2 AG на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur, повідомляє EXPRO Consulting з посиланням на сайт суду.

Оператор Північного потоку – 2 оскаржував рішення німецького регулятора не звільняти газопровід від газової директиви ЄС. Проте, суд відхилив цю скаргу, отже Північний потік – 2 буде підпадати під газову директиву. Позивач може оскаржити це рішення.

Це, зокрема, передбачає, що оператор проєкту (компанія Nord Stream 2 AG) повинна бути незалежною від РАТ “Газпром”. Крім того, 50% пропускної здатності газопроводу повинно бути зарезервовано для альтернативних постачальників.

Половина потужностей Північного потоку – 2 — це близько 27,5 млрд куб м газу на рік, що менше, ніж постачається через Україну зараз і у рази менше, ніж Газпром постачав до Європи через українську ГТС у попередні роки.

Слід зазначити, що США готові припинити санкційну війну проти стратегічного російського газопроводу Північний потік-2 в рамках домовленостей з Німеччиною. У свою чергу Берлін бере на себе зобов’язання добитися продовження угоди Москви і Києва щодо транзиту газу ще на десять років — до 2034 р.

США і Німеччина уклали угоду щодо газопроводу Північний потік-2. Вона має покласти край багаторічним розмовам з приводу долі проєкту Кремля і загрозам американської адміністрації не допустити його добудови. Про досягнення угоди заявила заступник державного секретаря США Вікторія Нуланд на слуханнях в комітеті із закордонних справ Сенату. “Це погана ситуація і поганий трубопровід, але ми повинні допомогти захистити Україну”, — заявила вона.

Нагадаємо, що 16 серпня ціна газу в Європі на торгах досягала позначки 600 доларів США / тис. кубометрів на тлі відмови РАТ “Газпрому” бронювати додаткові потужності для транзиту газу через Україну.

Як вже повідомляло NotaВene, згідно з чинним до кінця 2024 р транзитним контрактом, РАТ “Газпром” оплачує НАК “Нафтогазу України” за фіксованим тарифом прокачування на рік 40 млрд куб. м газу або 110 млн куб. м на добу. Якщо йому потрібно прокачати більше, то бронюється додаткова потужність, а тариф зростає. При бронюванні додаткових потужностей на квартал він вище в 1,1 рази, на місяць — в 1,2 рази, на добу — в 1,45 рази.

Варто зазначити, що НАК “Нафтогаз України” надав російському акціонерному товариству “Газпром” послуги з транспортування газу через територію України в 2020 р на 2,11 млрд долл. Загальний обсяг транспортування російського газу через територію України в 2020 р склав 55,8 млрд куб. м.

Total
0
Shares
Previous Article

Deutsche Bahn допомагатиме Укрзалізниці в пасажирських перевезеннях

Next Article

Байден повертає санкції проти Північного потоку-2

Related Posts
Читать дальше

Міненерго затвердило критерії для внесення покупців електроенергії в чорний список

Міністерство енергетики затвердило критерії для внесення до “чорного списку” недобросовісних покупців електроенергії, повідомляє пресслужба. За порушення умов двосторонніх…
Total
0
Share