Німеччина закрила три з шести останніх атомних станцій

31 грудня 2021 р Німеччина вивела з експлуатації три атомних електростанції загальною потужністю 4 058 МВт, повідомляє агентство Reuters.

В останній день минулого року Німеччина відключила три зі своїх останніх шести атомних електростанцій, реалізуючи намір повністю відмовитись від ядерної енергетики. Уряд вирішив прискорити виведення з експлуатації атомних електростанцій після аварії на японському реакторі у 2011 р.

Реактори Brokdorf, Grohnde та Gundremmingen C приблизно після 35 років роботи було зупинено 31 грудня. Три останні електростанції — Isar 2, Emsland та Neckarwestheim II — будуть відключені до кінця 2022 р.

За попередніми даними, ці шість електростанцій забезпечували близько 12% виробництва електроенергії у Німеччині у 2021 р. Водночас частка електроенергії, виробленої електростанціями, що працюють на відновлюваних джерелах енергії, становила майже 41%. На вугільні електростанції припадає 28%, на електростанції, що спалюють газ, — близько 15%.

Німеччина прагне, щоб до 2030 р відновлювані джерела енергії задовольняли 80% попиту на електроенергію. Цього показника передбачається досягти за рахунок розширення інфраструктури вітрової та сонячної енергетики.

Нагадаємо, що в березні минулого року міністр навколишнього середовища ФРН Свен Шульце презентувала програмний документ, який передбачає політичний вплив на інші європейські країни, щоб вони приєдналися до відмови від атомної енергетики.

“Федеральне міністерство навколишнього середовища активно популяризуватиме разом з тими партнерами з Європи, що думають подібно, приєднатися до процесу відмови від атомної енергетики в європейських країнах. Фінансовані державою нові атомні електростанції в ЄС не відносяться до інтересів Німеччини, ні до інтересу захисту клімату та енергетичної трансформації.

Атомна енергетика економічно вже не вигідна. Хоча вона і мало викидає вуглекислого газу, але вона вже не є чистою. Засоби, які на неї витрачаються, є величезні і обтяжують наступні покоління. В ЄС ми окреслили цілі співтовариства в області поліпшення енергетичної ефективності і розвитку поновлюваних джерел енергії”, — йдеться в документі.

Як вже повідомляло NotaВene, рішення європейської енергетичної кризи, зав’язане на волатильності цін на газ — це розвиток ядерної енергетики і включення цього сектору до “зеленого” списку галузей, складеного Єврокомісією. З цією тезою в середині жовтня виступили 10 урядів країн Євросоюзу в газеті Le Figaro.

Total
0
Shares
Previous Article

Одеський завод шампанських вин виставлено на приватизацію

Next Article

Продажі вінілових платівок у Британії досягли максимуму за 30 років

Related Posts
Total
0
Share