Німеччина призупиняє сертифікацію оператора Північного потоку 2

Федеральне мережеве агентство Німеччини ( Bundesnetzagentur) тимчасово призупинило процедуру сертифікації Північного потоку-2 до завершення створення дочірньої компанії швейцарської Nord Stream 2 AG для експлуатації національної ділянки магістралі та передачі їй основних активів та кадрових ресурсів, повідомляє Укрінформ.

Bundesnetzagentur дійшов висновку, “що сертифікувати оператора газопроводу Nord Stream 2 як незалежного оператора передачі можна тільки, якщо цей оператор був організований у юридичній формі відповідно до законодавства Німеччини”.

Регулятор повідомляє, що швейцарська Nord Stream 2 AG “вирішила не перетворювати свою юридичну форму, а натомість заснувати дочірню компанію в Німеччині виключно для управління німецькою частиною трубопроводу — це дочірнє підприємство має стати власником і оператором німецької частини газопроводу”. Потім дочірня компанія має виконати вимоги незалежного оператора передачі.

“Процедура сертифікації буде припинена доти, доки основні активи та кадрові ресурси не будуть передані дочірній компанії, і Bundesnetzagentur не зможе перевірити правильність заповнення повторно поданої дочірньою компанією документації як нового заявника. Коли ці вимоги будуть виконані, Bundesnetzagentur зможе відновити свою експертизу в чотиримісячний період, що залишився, встановлений законом, підготувати проєкт рішення і передати його до Європейської комісії для укладання, як передбачено в законодавстві ЄС про внутрішній ринок”, — повідомляє регулятор.

“Наша компанія робить цей крок з метою забезпечити відповідність застосовним правилам та нормативним вимогам. Ми не коментуємо деталі процедури, її терміни або вплив на терміни введення газопроводу в експлуатацію”, — коментує рішення регулятора пресслужба Nord Stream 2 AG.

Процес сертифікації газопроводу Федеральним мережевим агентством Німеччини згідно із законом може тривати чотири місяці. Раніше прессекретар агентства Фіте Вульф повідомляв, що після того як висновок про сертифікацію буде винесено та чотиримісячний термін завершиться, документ буде направлено до Єврокомісії. Єврокомісії має ще два місяці на розгляд. Крім того, вона може попросити продовження терміну ще на два місяці.

Досі агентство розглядало документи, подані оператором газопроводу 8 вересня 2021 р. Агентство з регламенту має ухвалити рішення протягом чотирьох місяців, у цьому випадку — до 8 січня 2022 р.

Як вже повідомляло NotaВene, Німеччина підтвердила участь НАК “Нафтогаз України” та “Оператора ГТС” у процесі сертифікації оператора газопроводу Північний потік-2.

Нагадаємо, що оператору Північного потоку-2 — дочірньому товариству “Газпрому” Nord Stream 2 AG, можливо, доведеться продати об’єкт, щоб привести його у відповідність до норм газової директиви ЄС.

Серед головних положень директиви — поділ компаній, що постачають газ, і компаній, які його транспортують.

Варто зазначити, що Вищий земельний суд Дюссельдорфа 25 серпня виніс рішення за скаргою Nord Stream 2 AG на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur.

Оператор Північного потоку – 2 оскаржував рішення німецького регулятора не звільняти газопровід від газової директиви ЄС. Проте, суд відхилив цю скаргу, отже Північний потік–2 буде підпадати під газову директиву. Позивач може оскаржити це рішення.

Це, зокрема, передбачає, що оператор проєкту (компанія Nord Stream 2 AG) повинна бути незалежною від РАТ “Газпром”. Крім того, 50% пропускної здатності газопроводу повинно бути зарезервовано для альтернативних постачальників.

Total
0
Shares
Previous Article

Негативне сальдо зовнішньої торгівлі за 9 місяців становило 1,97 млн дол.

Next Article

Ставки фрахту суховантажів вперше за 5 тижнів пішли вгору

Related Posts
Total
0
Share