Німеччина почала розслідування проти Google

Регулюючий орган Німеччини заявив 25 травня, що проти підрозділів компанії Google в Німеччині, Ірландії та Каліфорнії було розпочато судовий розгляд на основі нових положень німецького закону про конкуренцію, які застосовуються до великих цифрових компаній, повідомляє Associated Press.

Компанія Google стикається з новим двостороннім розслідуванням з боку німецького антимонопольного органу. Цей крок є наступним після аналогічних розслідуваннь щодо діяльності Facebook і Amazon, розпочатих в останні місяці.

Президент наглядового органу Федерального управління у справах картелів Німеччини (Bundeskartellamt) Андреас Мундт заявив: “Бізнес-модель Google в значній мірі залежить від обробки даних, що стосуються її користувачів. Завдяки встановленому доступу до даних, що мають відношення до конкуренції, Google має стратегічну перевагу. Тому ми уважно розглянемо умови обробки даних компаній. Ключове питання в цьому контексті полягає в тому, чи мають споживачі, які бажають використовувати сервіси Google, достатній вибір у відношенні того, як Google буде використовувати їх дані”.

Згідно з новим положенням німецького законодавства, що вступили в силу в січні, Федеральне управління у справах картелів може заборонити компаніям, що мають “першочергове значення для конкуренції на ринках”, займатися практикою, яка вважається антиконкурентною.

“Через велику кількість цифрових послуг, пропонованих Google, таких як пошукова система Google, YouTube, Google Maps, операційна система Android або браузер Chrome, компанія може вважатися такою, що має першорядне значення для конкуренції на різних ринках”, — сказав Мундт.

Регулюючі органи заявили, що вивчать питання про те, чи потребує Google від користувачів згоди на обробку їх даних, якщо вони хочуть використовувати його послуги, “котрі дають їм достатньо інформації щодо того, обробляються такі дані, як і з якою метою”.

Німецький регулятор заявив, що також вивчить, як політика компанії Google в області обробки даних впливає на інформацію, яку вона отримує про користувачів зі сторонніх веб-сайтів і застосунків.

Google заявляє, що будуть сприяти розслідуванню Німеччини і надасть відповідь на всі запити.

Наглядовий орган прагне розглядати призначені для користувача дані як проблему конкуренції, але цю позицію оскаржують критики, які стверджують, що це питання підпадає під дію законів Європейського Союзу про конфіденційність.

Нагадаємо, що юридичний комітет палати представників конгресу США схвалив звіт підкомітету з антимонопольної політики, в якому Amazon, Apple, Google і Facebook звинувачуються в монополізмі. Цей документ стає підставою для розробки законопроєктів, що обмежують діяльність найбільших технологічних компаній світу.

Варто зазначити, що компанія Google, якій належить біржа цифрової реклами DoubleClick Ad Exchange, укладала вигідні для себе і своїх клієнтів рекламні контракти з допомогою ексклюзивної інформації інших учасників торгів, отримуючи конкурентну перевагу. Це дозволило компанії роками не доплачувати рекламним майданчикам сотні мільйонів доларів.

Як вже повідомляло NotaВene, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт, спрямований на те, щоб інтернет-гіганти, що працюють по всьому світу, платили податки до українського бюджету. Неформальна назва документа “податок на Google” здатна ввести в оману. Насправді, мова йде про два види діяльності інтернет-сервісу, які законодавці різних країн світу намагаються обкласти податками, або на користь локальних засобів масової інформації, або до державного бюджету.

Total
0
Shares
Previous Article

Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі потрапив під заборону

Next Article

Державний борг України за місяць зріс на 20 млрд грн

Related Posts
Читать дальше

На майнінг біткоіну витрачається більше електроенергії, ніж споживає Аргентина

Дослідження Кембріджського університету показало, що щорічно на майнінг популярної криптовалюти біткоін витрачається більше електроенергії, ніж споживає вся Аргентина.…
Total
0
Share