НБУ заморожує офіційний валютний курс

Національний банк відреагував на введення воєнного стану в Україні жорсткими обмеженнями: купівля валюти на міжбанку чи її видача в касі банку забороняється, зняття готівки в гривні — до 100 тис. грн на день. Офіційний валютний курс заморожено, повідомляє НБУ.

“Національний банк працює в звичайному режимі. Банківська система продовжує працювати в звичайному режимі. Ми вживаємо всіх необхідних заходів для забезпечення фінансової стабільності та максимального забезпечення діяльності збройних сил України та роботи об’єктів критичної інфраструктури”, — заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

НБУ ухвалив постанову, згідно якою банки 24 лютого продовжують роботу з урахуванням обмежень, “необхідних для збереження життя та здоров’я людей”.

НБУ не обмежує безготівкові операції. Однак обмежує зняття готівки з рахунку в обсязі 100 тис. грн в день. “Це не враховуючи виплату заробітної плати та соціальних виплат”, — стверджує Шевченко.

“Забороняємо видачу готівки, коштів з рахунків клієнтів в іноземній валюті, крім підприємств та установ, що забезпечують виконання мобілізаційних планів, або завдань уряду”, — заявив голова Нацбанку.

За словами Шевченка, “банкомати підкріплюються готівкою без обмежень. Національний банк забезпечує банківську систему готівкою без обмежень”. Голова НБУ доручив банкам забезпечити доступ до сейфових скриньок в безперебійному режимі.

Крім того, НБУ обіцяє здійснювати бланкове рефінансування банків для підтримки ліквідності без обмежень по сумі терміном до одного року з можливістю пролонгації ще на один рік.

“Призупиняємо роботу валютного ринку України, крім операцій продажу іноземної валюти. Курс іноземний валют зафіксовано на рівні офіційного курсу на 24 лютого”, — заявив Кирило Шевченко.

Національний банк встановив на 24 лютого офіційний курс гривні на рівні 29,25 грн/дол. Це максимальний рівень з 26 лютого 2015 р.

Нацбанк запровадив мораторій на здійснення транскордонних валютних платежів, крім підприємств та установ, які забезпечують виконання мобілізаційних планів. Банкам заборонено видаткові операції за рахунками резидентів Росії. Заборонено емісію електронних грошей та поповнення електронних гаманців електронними грошима.

Нагадаємо, що в період з 14 по 18 лютого Нацбанк купив на міжбанківському валютному ринку 50 млн дол., а продав 503 млн дол. Ііз 7 по 11 лютого НБУ викупив 253,2 млн дол., а продав 50 млн дол.Із 31 січня по 4 лютого НБУ купив 333,7 млн дол., не продаючи валюту. Із 24 по 28 січня Нацбанк продав 759,5 млн дол., не купуючи валюту.

Як вже повідомляло NotaВene.news, банківська система в січні 2022 р. збільшила прибуток порівняно з цим же періодом минулого року на 76,4% — до 7,145 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

США та їхні союзники готують технологічні санкції проти РФ

Next Article

Україна розірвала дипломатичні відносини з РФ

Related Posts
Total
0
Share