НБУ погіршив прогноз зростання ВВП України у 2021 р.

Національний банк України погіршив прогноз зростання ВВП у 2021 р. до 3,8% з 4,2% і покращив до 4% у 2022 р., повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

“Економіка України відновлюється, але повільніше, ніж очікувалося, зокрема через посилення карантинних обмежень. З огляду на втрати від пандемії Національний банк України погіршив прогноз зростання реального ВВП у 2021 р. з 4,2% до 3,8%”, — повідомляє НБУ.

При цьому в 2022-2023 рр. зростання економіки буде близьке до 4%, прогнозує Нацбанк.

У жовтні-грудні 2020 р. економіка майже досягла докризового рівня, але на початку 2021 р. її відновлення дещо сповільнилося. По-перше, запровадження нових карантинних обмежень призвело до пригнічення ділової активності. По-друге, ефект нижчих минулорічних врожаїв позначився на показниках сільського господарства.

Як зазначає центробанк, посилення конкуренції на окремих зовнішніх ринках і розширення торговельних обмежень з боку РФ спричинило погіршення показників промисловості, незважаючи на високі ціни на світових товарних ринках.

За оцінками Нацбанку, в січні-березні цього року відбувалося скорочення економіки, але починаючи з квітня-червня економіка має повернутися до стійкого зростання. До цього її спонукатиме споживчий попит.

“Складніші погодні умови січня-лютого послабили показники будівництва та транспорту. Водночас за підсумками березня, незважаючи на карантин “червоних” зон, очікується зростання реального сектора економіки за рахунок ефекту низької бази порівняння і фактичного поліпшення показників підприємств”, — зазначає НБУ.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд після спаду ВВП України минулого року на 4% прогнозує його зростання цього року на 4% з подальшим уповільненням наступного року до 3,4%.

Як вже повідомляв NotaВene, Україна може розраховувати на два транші Міжнародного валютного фонду з огляду на більш тривалий процес переговорів, заявив голова Національного банку Кирило Шевченко. Крім того, наголосив Шевченко, Україна може розраховувати на приблизно 2,7 млрд у доларовому еквіваленті в межах нової ініціативи МВФ про додаткову емісію спеціальних прав запозичення.

Total
0
Shares
Previous Article

Продажі напівпровідникової продукції в 2020 р. зросли на 10,4%

Next Article

Витрати енергії на видобуток біткоіну збільшилися з 2015 р. в 66 разів

Related Posts
Читать дальше

Металурги РФ просять скасувати мита на українську сировину

Російські сталевиробники побоюються зростання витрат через збереження антидемпінгових заходів на ввезення феросилікомарганцю і сталевих прокатних валків на територію…
Total
0
Share