НБУ підвищує ставку, щоб повернути іноземних покупців ОВДЗ

16 квітня НБУ підняв облікову ставку з 6,5% до 7,5%. Центробанки країн з низьким рівнем розвитку економіки підвищують облікову ставку, щоби зберегти нерезидентів-інвесторів за рахунок більшої привабливості своїх боргових паперів, пише NotaВene.

Нагадаємо, що в червні 2020 р. НБУ понизив облікову ставку до 6% — історичного мінімуму, щоб підтримати економіку під час коронакризи.

13 квітня Міністерство фінансів змогло продати гривневі ОВДП на 216 млн грн. Старший аналітик Альфа-банку Олексій Блінов нагадує, що Україні потрібно терміново погасити 11,7 млрд грн боргів, що майже на половину зменшить гривневий казначейський рахунок.

На брифінгу 15 квітня заступник голови правління Нацбанку Юрій Гелетій пояснив низький попит на українські державні боргові папери нагнітанням Росією агресії на кордоні України. І висловив надію, що “в разі зниження військового напруги нерезиденти можуть активно повертатися на ринок ОВДП”. Насправді, щоб зацікавити іноземних інвесторів вкладати гроші в державні папери України, НБУ і підвищує облікову ставку.

Наступного дня після невдалого розміщення гривневих ОВДП, американський банк JPMorgan Chase висловив побажання до НБУ підняти облікову ставку до 7%, щоби досягти 5,6% зростання ВВП України.

Варто зазначити, що при низькій обліковій ставці країнам, що розвиваються, складно утримувати інтерес інвесторів, які вважають за краще в такому випадку купувати боргові папери багатих держав. “У першому кварталі цього року акції країн, що розвиваються, виросли приблизно на 5% — це менше половини 9% зростання індексу S & P 500 (американський біржовий індекс 500 найбільших компаній)”, — підкреслює JPMorgan.

“Коли на очікуваннях інфляції зростає прибутковість цінних паперів США, це стає проблемою для центробанків ринків, що розвиваються”, — нагадує Financial Times.

Як вже повідомляло NotaВene, правління Національного банку України після підвищення облікової ставки в березні до 6,5% підвищило облікову ставку на 1 п.п. — до 7,5% річних з метою приведення інфляції до цілі.

“Більш відчутне зростання фундаментального інфляційного тиску, ніж очікується зараз, та погіршення інфляційних очікувань можуть вимагати подальшого посилення монетарної політики. Ми готові й надалі продовжувати цикл підвищення облікової ставки до рівня, який забезпечить повернення інфляції до цілі 5% у першому півріччі 2022 р.”, — стверджує голова правління Національного банку Кирило Шевченко.

Total
0
Shares
Previous Article

Укроборонпром передав до Фонду держмайна 15 підприємств

Next Article

Укрнафта в минулому році отримала прибуток 4,3 млрд

Related Posts
Total
0
Share