НБУ підвищив облікову ставку до 8% через зростання споживчих цін

22 липня правління Національного банку ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 7,5% до 8% річних через збереження інфляції та зростання споживчих цін, повідомляє НБУ.

Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку до 8% річних. В умовах суттєвішого посилення фундаментального інфляційного тиску це є необхідним для повернення інфляції до цілі 5% у 2022 р та утримання під контролем інфляційних очікувань, йдеться в повідомленні регулятора.

Нагадаємо, що в червні поточного року споживча інфляція в річному вимірі залишилася на рівні попереднього місяця 9,5%, але була вищою за квітневий прогноз НБУ (9,2%). З одного боку, така динаміка значною мірою зумовлювалася тимчасовими факторами — зростанням світових цін на продовольство та енергоресурси. З іншого, — суттєвіше посилився фундаментальний інфляційний тиск.

“Базова інфляція у червні пришвидшилася до 7,3% та помітно перевищила квітневий прогноз у 6,8%, насамперед через збереження високого споживчого попиту та зростання виробничих витрат підприємств, у тому числі на оплату праці”, — наголошує голова правління НБУ Кирило Шевченко.

Правління НБУ також вирішило посилити монетарну політику через низку додаткових заходів, а саме:

• продовжити планове згортання антикризових заходів;

• встановити вартість кредитів рефінансування на рівні “облікова ставка + 1 в.п.” за умови проведення кількісного тендера та не нижче цього рівня — за умови проведення процентного тендера;

• зменшити планові обсяги щоденних інтервенцій із купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку з 20 млн дол. до 5 млн дол.

Варто зазначити, що в червні правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 7,5% річних. Водночас регулятор почав поступове згортання антикризових монетарних інструментів, щоби посилить ефект попередніх підвищень облікової ставки та сприяти сповільненню інфляції.

Як вже повідомляло NotaВene, в квітні правління Національного банку України після підвищення облікової ставки в березні до 6,5% підвищило облікову ставку на 1 п.п. — до 7,5% річних з метою приведення інфляції до цілі.

Total
0
Shares
Previous Article

АМКУ відмовив Смарт-холдингу в придбанні 25% Харківобленерго

Next Article

Coca-Cola збільшила квартальний прибуток на 48%

Related Posts
Total
0
Share