НБУ підвищив облікову ставку до 10% річних

Національний банк України, всупереч очікуванням ринку, підвищив облікову ставку на 100 базисних пунктів — до 10% річних із нинішніх 9%, повідомляє НБУ.

“Правління Нацбанку ухвалило рішення підняти облікову ставку до 10% річних. Реалізація значної кількості проінфляційних ризиків потребує посилення монетарної політики НБУ для покращення інфляційних очікувань та забезпечення сталого зниження інфляції до 5%”, — йдеться в повідомленні регулятора.

НБУ очікує, що облікова ставка перебуватиме на рівні не нижче нейтрального протягом поточного та наступних років.

Ключовими ризиками для прогнозу залишаються ескалація Росією військового конфлікту і довший і суттєвіший, ніж очікувалося раніше, ціновий сплеск у світі.

Крім того, проінфляційними ризиками є ймовірне формування додаткового девальваційного та цінового тиску внаслідок погіршення умов торгівлі або різкого скорочення врожаїв після минулорічних рекордів, зростання споживацьких цін внаслідок зростання витрат бізнесу на оплату праці через пожвавлення трудової міграції, а також швидку зміну адміністративно-регульованих тарифів.

З урахуванням існуючих проінфляційних ризиків Національний банк продовжуватиме цикл посилення монетарної політики та готовий діяти рішуче за подальшої реалізації проінфляційних факторів.

Нагадаємо, що 9 грудня правління Національного банку прийняло рішення про підвищення облікової ставки з 8,5% до 9% річних.

Як вже повідомляло NotaВene, 21 жовтня 2021 р. правління Нацбанку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 8,5% річних в очікуванні спаду інфляції.

Слід зазначити, що країни з економікою, що розвивається, мають підготуватися до підвищення відсоткових ставок Федеральною резервною системою США, оскільки це може сколихнути фінансові ринки і спровокувати відтік капіталу та знецінення валют, попереджає Міжнародний валютний фонд.

Як розповідає NotaВene в окремому матеріалі, світовий дефіцит ключових товарів, зростання цін та інфляція у США — все це тисне на національні валюти та ціни на внутрішніх ринках, створюючи соціальні та економічні виклики країнам із низькою купівельною спроможністю. Це вже реалізований ризик нерівномірного відновлення світової економіки. У 2022 р. перед економіками, що розвиваються, повстануть нові ризики.

Total
0
Shares
Previous Article

Укроборонпром у 2021 р. експортував продукції на 1,1 млрд дол.

Next Article

Металурги РФ просять скасувати мита на українську сировину

Related Posts
Total
0
Share