НБУ оприлюднив перелік банків критичної інфраструктури

Національний банк уперше визначив перелік банків — об’єктів критичної інфраструктури у банківській системі України, повідомляє Фінансовий клуб.

Такі повноваження НБУ надає закон “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України” та рішення Нацбанку від 20 квітня 2021 р. “Про об’єкти критичної інфраструктури в банківській системі України”.

Зокрема йдеться про банки, включені до переліку системно важливих, та банки, у яких держава прямо чи опосередковано володіє часткою понад 75% від статутного капіталу.

НБУ визначив наступний перелік банків критичної інфраструктури:

1. Національний банк України

2. Укргазбанк

3. Банк “Південний”

4. ПриватБанк

5. А-Банк

6. Альфа-Банк

7. ОТП Банк

8. Ощадбанк

9. ПУМБ

10. Райффайзен Банк Аваль

11. ТАСкомбанк

12. Укрексімбанк

13. Укрсиббанк

14. Універсал Банк

До об’єктів критичної інфраструктури належать банки, стале функціонування яких забезпечує стабільність банківської системи, має суттєве значення для економіки та безпеки держави, функціонування суспільства, та які становлять значний суспільний інтерес.

Нагадаємо, за підсумками січня-жовтня 2020 р. НБУ визначив, що найприбутковішим банком став державний ПриватБанк, а найзбитковішим — державний Укрексімбанк.

Як вже повідомляло NotaВene, згідно зі звітом McAfee, кіберзлочинність обійшлася світовій економіці в 2020 р. більш ніж в 1 трлн доларів США. Це більше 1% світового ВВП.

У порівнянні з 2018 р. цей показник зріс більш, ніж на 50%. Тоді він становив близько 600 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Газотранспортна система отримала в 2020 р. прибуток 20,4 млрд грн

Next Article

Україна за рік збільшила військові видатки на 10%

Related Posts
Total
0
Share