НБУ ліквідує російські банки 

Національний банк ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати банки, що перебувають під контролем Російської Федерації, повідомляє НБУ.

НБУ вирішив ліквідувати два державні російській банки: Сбербанк та Промінвестбанк.

Сбербанк зараз носить назву АТ “Міжнародний резервний банк”, який на 100% належить ПАТ “Сбербанк Росии”.

Повна назва Промінвестбанку — ПАТ “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк”, який на 99,77% належить державній корпорації розвитку “ВЕБ.РФ”.

“Банки держави-агресора більше не працюватимуть в Україні”, — заявив НБУ.

Ще у 2017 р. рішенням Ради національної безпеки та оборони на Сбербанк та Промінвестбанк були накладені санкції для запобігання виведенню капіталів за межі України на користь пов’язаних з банком осіб, зокрема материнських структур. Але після початку 24 лютого 2022 р. повномасштабної війни Росії проти Україні їх існування стало лише питанням часу.

МР Банк (Сбербанк) на 1 січня 2022 р. мав 33,63 млрд грн чистих активів. Із них 9 млрд грн вкладень в ОВДП, 5,06 млрд грн кредитного портфелю, 10,76 млрд грн зберігається в інших банках.

У МР Банку було 20,32 млрд грн зобов’язань, зокрема 6,14 млрд грн коштів клієнтів (майже порівну між фізичними та юридичними особами) та зберігав 13,83 млрд грн коштів інших банків (переважно кошти материнського банку).

Промінвестбанк мав 6,66 млрд грн чистих активів, жодних вкладень в ОВДП, 3,15 млрд грн кредитного портфелю, 1,23 млрд грн зберігається в інших банках.

У Промінвестбанку було 3,73 млрд грн зобов’язань, зокрема лише 29,19 млн грн коштів клієнтів, оскільки банк вже давно згорнув свою діяльність і роздав вклади роздрібним клієнтам, 866 млн грн коштів інших банків.

Російська Федерація, яку визнано державою-агресором, є акціонером та власником 50,000000004427% статутного капіталу ПАТ “Сбербанк России” (Sberbank of Russia) та 100% статутного капіталу державної корпорації розвитку “ВЕБ.РФ”. Отже, їхні українські дочірні банки перебувають під опосередкованим контролем Росії та її керівництва.

Право приймати рішення про ліквідацію цих банків правлінню Нацбанку надає постанова від 24 лютого 2022 р. № 19 “Про особливості припинення діяльності банків в умовах воєнного стану”.

Нагадаємо, що Євросоюз, США, Канада та Велика Британія домовилися відключити від SWIFT кілька російських банків, повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Вона пообіцяла паралізувати активи центробанку РФ та заборонити російським олігархам використати свої фінанси на ринках ЄС.

Як вже повідомляло NotaВene.news, 24 лютого президент США Джо Байден заявив про санкції США проти Росії за підсумками зустрічі країн G7.

Новий пакет санкцій складається з наступних пунктів:

— санкції проти банків. ВТБ, “Открытие”, Совкомбанк та Новикомбанк потрапили під повні блокуючі санкції із заморозкою активів у США та забороною на роботу з ними для всіх американських (і європейських — під загрозою вторинних санкцій) організацій;

— проти Сбербанку запроваджено обмежені, але також чутливі санкції: протягом 30 днів у США мають бути закриті всі коррахунки “Сбера”. Це позбавить найбільший російський банк можливості здійснювати транзакції у доларах;

— міністерство торгівлі США запровадило заборону на експорт до Росії високотехнологічної продукції. До списку увійдуть напівпровідники, комп’ютери, телекомунікаційне обладнання, лазери та сенсори. Байден у своїй промові пообіцяв заблокувати 50% високотехнологічного експорту до РФ;

— 11 держкомпаніям (держбанки, Газпром, “Газпром нефть”, “Транснефть”, “Ростелеком” та інші) обмежили вихід на американський ринок капіталу. До цього списку потрапили і приватні Альфа-банк та Московський кредитний банк.

Total
0
Shares
Previous Article

Західний світ відключає російські банки від SWIFT

Next Article

Економіка РФ через санкції впаде на 20%

Related Posts
Total
0
Share