Народні депутати підтримали зміни до Податкового кодексу

Верховна Рада підтримала законопроєкт №5600 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень” голосами 264 народних депутатів, повідомляє агентство “Укрінформ“.

Документ передбачає, зокрема, підвищення рентних платежів, акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку; введення акцизу на “зелену” електроенергію; контроль Кабінету міністрів над витратами державних компаній при формуванні резервів; оподаткування ПДФО за ставкою 18% доходів фізичних осіб, отриманих від продажу протягом року третього та наступних об’єктів нерухомості;, право Державної податкової служби стягувати податковий борг з рахунків боржника без рішення суду, обмеження (за рішенням суду) в праві виїзду керівника юридичної особи — боржника за кордон до повного погашення податкового боргу тощо.

У частині ставок податків законопроєкт передбачає збільшення на 5% ставки акцизного податку на алкогольні напої, екологічного податку (крім ставок за викиди двоокису вуглецю в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, за скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти та за розміщення малонебезпечних нетоксичних відходів гірничої промисловості) та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України. Пропонується збільшити на 14,5% ставку рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, за спеціальне використання води та лісових ресурсів та змінити підходи до визначення одиниці виміру ставки акцизного податку на пиво.

У частині плати за землю законопроєкт розширює базу оподаткування за рахунок обкладення земельним податком ділянок, право власності на які не оформлено, але вони фактично використовуються, та скасувати мораторій на індексацію нормативної грошової оцінки для всіх земель, крім сільськогосподарських угідь, яка використовується для розрахунку плати за землю.

“Завдяки змінам до Податкового кодексу ми матимемо дієві механізми боротьби зі “скрутками” та тіньовим обігом сільськогосподарської продукції, а також зі зловживаннями бюджетним відшкодуванням ПДВ. Ті, хто раніше ухилявся від сплати податків, тепер платитимуть. А розмір ставки оподаткування за користування державними надрами буде залежати від ціни на ресурси на світових ринках і обчислюватись за формулою, що прив’язана саме до ринкової вартості, а не до собівартості видобутих копалин, як це є зараз.

Так, відносно залізної руди (62% Fe CFR), яка сьогодні вже коштує більше 200 дол. США за тонну, наразі держава отримує за “бідну руду” 19,20 грн/т, а за “багату руду” — 204 грн/т. Після ухвалених змін, цей показник складе 507,80 грн/т”, — заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

Як вже повідомляло NotaВene, після зняття мораторію на відчуження ділянок сільгосппризначення 1 липня сторонам угоди по купівлі земельної ділянки необхідно буде оплатити 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору, податки і збори будуть розраховуватися від зазначеної в договорі купівлі-продажу вартості ділянки.

Total
0
Shares
Previous Article

TikTok видалив 7,3 млн акаунтів дітей до 13 років

Next Article

Законопроєкт про олігархів пройшов перше читання

Related Posts
Total
0
Share