Найзасміченішими в Україні виявилися Харківська та Херсонська області

У 2020 р. підприємства та приватні особи через неправильне поводження зі сміттям завдали довкіллю збитків на понад 100 млн грн. Такі цифри наводить на своїй Facebook-сторінці голова Державної екологічної інспекції (ДЕІ) Андрій Мальований.

“За минулий рік Держекоінспекцією було виявлено 2144 безхазяйних сміттєзвалищ на території всієї України. З них лише близько 60% ліквідовано за приписами ДЕІ.
Найбільш засмічені області — Харківська (451 звалище) та Херсонська (220 сміттєзвалищ)”, — стверджує Мальований.

Проблеми з несанкціонованими сміттєзвалищами та з порушеннями правил поводження з відходами тривають й у 2021 р. Так, у січні екоінспектори оштрафували комунальників Київської області за сміттєзвалище на 7 млн грн. Кагарлицьке комунальне підприємство “Міськрембудсервіс” зобов’язали компенсувати збитки за невиконання низки приписів, зокрема, щодо поводження з відходами.

На минулому тижні в місті Дніпро виявили звалище мішків із масками та шприцами. За правилами утилізації, таке сміття сортується у спеціальні ємності і знезаражується. Відходи утилізують шляхом спалювання у спеціально відведених місцях. У жодному разі таке сміття не викидається просто на землю в доступних для людей місцях, особливо, там, де бувають діти, повідомляє GreenPost.

“Сфера поводження з відходами залишається для України вкрай проблемною. Зокрема, 22% населення взагалі не забезпечені послугами з вивезення сміття, а третина полігонів в країні не відповідає нормам екологічної безпеки”, — зазначає Мальований.

Нагадуємо, з 1 січня у Молдові діє закон про внутрішню торгівлю, за яким під повну заборону потрапили пакети і одноразовий посуд із пластику.

Як вже повідомляло Nota Вene, ціна на утилізацію морських судів зросла до 500 доларів за кожну тонну чистого металу. Це ціновий максимум з 2014 р.

Total
0
Shares
Previous Article

PayPal потроїла чистий прибуток за рахунок зростання онлайн-платежів

Next Article

Компанія Lenovo зайняла більше чверті ринку персональних комп'ютерів

Related Posts
Total
0
Share