ЗАСТИГЛА МУЗИКА: НАЙКРАЩІ АРХІТЕКТУРНІ ТВОРІННЯ СУЧАСНОСТІ

Сучасну архітектуру нерідко сприймають двояко. Деякі про- єкти хороші, але погано вписуються в історичні квартали старовинних міст. Переваги інших потрібно детально пояснювати: їхня краса незрозуміла, зате вони наділені всілякими функціями. І все ж є будівлі, сперечатися з унікальністю яких досить складно. Робимо огляд найкращої важливої для суспільства архітектури останніх років.

ЕЛЬБСЬКА ФІЛАРМОНІЯ

ГАМБУРҐ

Новий візуальний символ Гамбурґа — Ельбська філармонія на острові Грасброк — будувався 10 років. Швейцарське архі- тектурне бюро Herzog & de Meuron, відоме авторством музею Tate в Лондоні та Олімпійського стадіону в Пекіні, переосмис- лило концепцію будівлі портового складу, витративши на про- єкт 789 мільйонів євро. У роботі поєднані два контрастні мате- ріали: низ виконаний з червоної цегли — типового для Північної Європи будівельного матеріалу, верх — з сучасного дзеркального скла, в якому відбиваються річка і небо.

Філармонія має в своєму розпорядженні великий концерт- ний зал на 2100 місць, який розмістили на колишньому даху істо- ричної основи. Він незвичайний тим, що спланований за принци- пом виноградних терас: сцена розташована посередині, крісла для глядачів — навколо. Всі слухачі перебувають на відстані не більше 30 метрів від диригента.

Верхня, сучасна частина будівлі складається з вигнутих скляних панелей, що утворюють хвилі на фасаді. Крім концерт- холів, тут розташовані готель, апартаменти і пентхауси, мага- зини, бари, ресторани і оглядовий майданчик, відкритий для всіх охочих. Будівля вже вдихнула нове життя в непопулярний раніше район Гамбурґа.

ЛУВР АБУ-ДАБІ

АБУ-ДАБІ

В Об’єднаних Арабських Еміратах немає багатої мистецької спадщини. Зате є сила-силенна грошей. Раніше в Абу-Дабі від- крили філію музею Ґуґенгайма, тепер замахнулися на Лувр. За використання бренда замовники заплатили агентству France- Muséums близько мільярда євро. Воно зобов’язалось протягом наступних 30 років консультувати близькосхідний Лувр і надавати йому в оренду предмети мистецтва.

Ще 600 мільйонів пішло на спорудження будівлі музею. Авто- ром проєкту став Жан Нувель — маестро в роботі з природним освітленням. Важливий елемент дизайну простору — вода, яка від- дзеркалює і переломлює світло. Будівля розташована на острові Саадіят, її звід увінчаний ажурним куполом, всередині — безліч водних каналів. Це створює дивне відчуття: ніби музей плаває у відкритому морі під відкритим небом. Крім естетичної скла- дової, Лувр в Абу-Дабі вирізняється і чудовим плануванням. Все продумане до дрібниць — відвідувачі можуть легко орієнтуватись і не упускати нічого важливого.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КОНГРЕС-ЦЕНТР

РИМ

Крім Колізею та інших історичних пам’яток, Вічне місто тепер можна асоціювати з ще одним будинком. Конгрес-центр автор- ства Массіміліана і Доріани Фуксас — майстрів експресивної інно- ваційної архітектури — відкритий у римському кварталі всесвіт- ньої виставки.

Будівля об’єднує легкість і строгість. Подвійна ґратчаста пря- мокутна конструкція — «Оболонка» — це основа. Вона призна- чена для конференцій і виставок. Всередині неї — ще один про- стір — «Хмара», виконаний зі сталі та напівпрозорого пластика. Візуально він здається зовсім невагомим. Тут розташований величезний демонстраційний зал. Третій архітектурний еле- мент — «Лезо» — 17-поверховий скляний хмарочос з готелем, SPA-салоном і рестораном — примикає до основної будівлі.

Європейський конгрес-центр будували 18 років. За цей час витратили 239 мільйонів євро. Втім, не дуже й багато, якщо порівнювати з попереднім або наступним проєктами.

ХМАРОЧОС 56 LEONARD

НЬЮ-ЙОРК

Здається, хмарочосами, тим паче на Мангеттені, нікого не здивуєш. Але Herzog & de Meuron, що запам’яталось нам філармонією в Ґамбурзі, і тут показує клас. 56 Leonard вдало вписується у ланд- шафт: незважаючи на те, що 60-повер- хова будівля височіє над сусідніми, вона абсолютно не пригнічує. Її конструкцію порівнюють з популярною грою Jenga, за правилами якої гравці будують нескін- ченну башту з дерев’яних цеглинок, діста- ючи їх з основи. У випадку з хмарочосом цеглинки виконані зі скла та сталі.

56 Leonard вміщує 145 квартир і 10 пентхаусів з панорамними крає- видами, дров’яними камінами і при- ватним доступом до ліфта. Herzog & de Meuron спроєктувало і всі інтер’єри загальних просторів. Тут є 23-метровий басейн з терасою, спортзал, фітнес-центр, лазня, сауна, бібліотека, театр, кафе, конференц-центр та ігровий майдан- чик для дітей. Вартість найдорожчого пентхауса — 47 мільйонів доларів. Звісно, він знайшов свого покупця.

Этот материал подготовлен в партнёрстве с печатным изданием Мегаполис
Total
0
Shares
Previous Article

Залізна руда подешевшає до 140 дол. за тонну до кінця року

Next Article

ІСТОРІЇ, ЯКІ ЗМІНЮЮТЬ СВІТ

Related Posts
Читать дальше

«В государственной собственности должен быть только обоснованный минимум, остальное – приватизировать полностью или частично» – Светлана Панаиотиди

В этом году с новой силой разразилась критика работы наблюдательных советов крупных государственных предприятий. Политики в погоне за…
Total
0
Share