ЗАСТИГЛА МУЗИКА: НАЙКРАЩІ АРХІТЕКТУРНІ ТВОРІННЯ СУЧАСНОСТІ

Сучасну архітектуру нерідко сприймають двояко. Деякі про- єкти хороші, але погано вписуються в історичні квартали старовинних міст. Переваги інших потрібно детально пояснювати: їхня краса незрозуміла, зате вони наділені всілякими функціями. І все ж є будівлі, сперечатися з унікальністю яких досить складно. Робимо огляд найкращої важливої для суспільства архітектури останніх років.

ЕЛЬБСЬКА ФІЛАРМОНІЯ

ГАМБУРҐ

Новий візуальний символ Гамбурґа — Ельбська філармонія на острові Грасброк — будувався 10 років. Швейцарське архі- тектурне бюро Herzog & de Meuron, відоме авторством музею Tate в Лондоні та Олімпійського стадіону в Пекіні, переосмис- лило концепцію будівлі портового складу, витративши на про- єкт 789 мільйонів євро. У роботі поєднані два контрастні мате- ріали: низ виконаний з червоної цегли — типового для Північної Європи будівельного матеріалу, верх — з сучасного дзеркального скла, в якому відбиваються річка і небо.

Філармонія має в своєму розпорядженні великий концерт- ний зал на 2100 місць, який розмістили на колишньому даху істо- ричної основи. Він незвичайний тим, що спланований за принци- пом виноградних терас: сцена розташована посередині, крісла для глядачів — навколо. Всі слухачі перебувають на відстані не більше 30 метрів від диригента.

Верхня, сучасна частина будівлі складається з вигнутих скляних панелей, що утворюють хвилі на фасаді. Крім концерт- холів, тут розташовані готель, апартаменти і пентхауси, мага- зини, бари, ресторани і оглядовий майданчик, відкритий для всіх охочих. Будівля вже вдихнула нове життя в непопулярний раніше район Гамбурґа.

ЛУВР АБУ-ДАБІ

АБУ-ДАБІ

В Об’єднаних Арабських Еміратах немає багатої мистецької спадщини. Зате є сила-силенна грошей. Раніше в Абу-Дабі від- крили філію музею Ґуґенгайма, тепер замахнулися на Лувр. За використання бренда замовники заплатили агентству France- Muséums близько мільярда євро. Воно зобов’язалось протягом наступних 30 років консультувати близькосхідний Лувр і надавати йому в оренду предмети мистецтва.

Ще 600 мільйонів пішло на спорудження будівлі музею. Авто- ром проєкту став Жан Нувель — маестро в роботі з природним освітленням. Важливий елемент дизайну простору — вода, яка від- дзеркалює і переломлює світло. Будівля розташована на острові Саадіят, її звід увінчаний ажурним куполом, всередині — безліч водних каналів. Це створює дивне відчуття: ніби музей плаває у відкритому морі під відкритим небом. Крім естетичної скла- дової, Лувр в Абу-Дабі вирізняється і чудовим плануванням. Все продумане до дрібниць — відвідувачі можуть легко орієнтуватись і не упускати нічого важливого.

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ КОНГРЕС-ЦЕНТР

РИМ

Крім Колізею та інших історичних пам’яток, Вічне місто тепер можна асоціювати з ще одним будинком. Конгрес-центр автор- ства Массіміліана і Доріани Фуксас — майстрів експресивної інно- ваційної архітектури — відкритий у римському кварталі всесвіт- ньої виставки.

Будівля об’єднує легкість і строгість. Подвійна ґратчаста пря- мокутна конструкція — «Оболонка» — це основа. Вона призна- чена для конференцій і виставок. Всередині неї — ще один про- стір — «Хмара», виконаний зі сталі та напівпрозорого пластика. Візуально він здається зовсім невагомим. Тут розташований величезний демонстраційний зал. Третій архітектурний еле- мент — «Лезо» — 17-поверховий скляний хмарочос з готелем, SPA-салоном і рестораном — примикає до основної будівлі.

Європейський конгрес-центр будували 18 років. За цей час витратили 239 мільйонів євро. Втім, не дуже й багато, якщо порівнювати з попереднім або наступним проєктами.

ХМАРОЧОС 56 LEONARD

НЬЮ-ЙОРК

Здається, хмарочосами, тим паче на Мангеттені, нікого не здивуєш. Але Herzog & de Meuron, що запам’яталось нам філармонією в Ґамбурзі, і тут показує клас. 56 Leonard вдало вписується у ланд- шафт: незважаючи на те, що 60-повер- хова будівля височіє над сусідніми, вона абсолютно не пригнічує. Її конструкцію порівнюють з популярною грою Jenga, за правилами якої гравці будують нескін- ченну башту з дерев’яних цеглинок, діста- ючи їх з основи. У випадку з хмарочосом цеглинки виконані зі скла та сталі.

56 Leonard вміщує 145 квартир і 10 пентхаусів з панорамними крає- видами, дров’яними камінами і при- ватним доступом до ліфта. Herzog & de Meuron спроєктувало і всі інтер’єри загальних просторів. Тут є 23-метровий басейн з терасою, спортзал, фітнес-центр, лазня, сауна, бібліотека, театр, кафе, конференц-центр та ігровий майдан- чик для дітей. Вартість найдорожчого пентхауса — 47 мільйонів доларів. Звісно, він знайшов свого покупця.

Этот материал подготовлен в партнёрстве с печатным изданием Мегаполис
Total
0
Shares
Previous Article

Залізна руда подешевшає до 140 дол. за тонну до кінця року

Next Article

ІСТОРІЇ, ЯКІ ЗМІНЮЮТЬ СВІТ

Related Posts
Читать дальше

Бути геймером

20 квітня 1999-го 2 учнів американської середньої школи Columbine, штат Колорадо, влаштували бійню, яка стала однією з наймасовіших…
Total
0
Share