Найдорожчим містом світу для проживання названий Шанхай

Найдорожчим місцем для заможних людей виявився Азіатсько-Тихоокеанський регіон (АТР), дешевше всього багатим жити в Північній і Південній Америці. Доповідь швейцарського банку Julius Baer присвячена тому, в яких містах і регіонах дешевше живеться заможним людям.

“Не дивлячись на серйозні зрушення, викликані COVID-19, світ багатих споживачів не сильно змінився в 2020 р.”, — зазначають автори дослідження.

У доповіді порівнюються ціни на 20 товарів і послуг класу люкс: від житлової нерухомості і автомобілів до обідів в дорогих ресторанах і косметичних процедур — в 25 містах світу.

Найдорожчим містом в минулому році став Шанхай (роком раніше рейтинг очолював Гонконг), за ним ідуть Токіо і Гонконг. У топ-10 найдорожчих міст для заможних людей увійшли ще два міста регіону: Сінгапур і Тайбей. У першій десятці чотири європейські міста — Монако, Цюріх, Париж і Лондон — і лише один американський — Нью-Йорк.

Автори дослідження відзначають, що міста Північної і Південної Америки в минулому році стали більш вигідними для багатих людей через деяке зниження місцевих валют, включаючи американський і канадський долар. У свою чергу, азіатські міста стали трохи дорожчими, в тому числі і тому, що цей регіон менше торкнулися локдауни та інші жорсткі заходи боротьби з пандемією, “так що вони могли функціонувати більш нормально, ніж інші”.

Деякі товари і послуги, які оцінюються в рейтингу, досить сильно подешевшали в 2020 р. — так, наприклад, ціна на дамські туфлі класу люкс впала на 12%, а на номери в дорогих готелях — на 9,3%. Ціни на авіаперельоти бізнес-класом, навпаки, зросли на 11%. Дані в доповіді відображають ситуацію в липні-вересні 2020 р.

Нагадаємо, продажі приватних літаків істотно зросли в минулому році, оскільки світова туристична галузь фактично зупинилася через пандемію COVID-19, а десятки авіакомпаній збанкрутували. За даними брокерської компанії Colibri Aircraft, тільки в США продажі старих приватних літаків в 2020 р. зросли майже на 10% — до 1637 штук.

Як вже повідомляв NotaВene, світовий попит на золоті ювелірні вироби в минулому році впав до рекордного мінімуму з моменту початку спостережень в 1995 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Терміни очікування поставки мережевого обладнання зросли до 60 тижнів

Next Article

Українська фондова біржа позбавлена ліцензії

Related Posts
Читать дальше

Обсяг внутрішнього туризму в Україні в 2020 р. скоротився на 2 млн осіб

Пандемія коронавірусу надала поштовх для українського внутрішнього туризму. Паралельно зі скороченням кількості туристів, розвивається інфраструктура, відкриваються нові маршрути…
Total
0
Share