Найбільший виробник чіпів піднімає ціни на 20%

Тайванська компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), що є найбільшим в світі контрактним виробником напівпровідників, попередила своїх клієнтів про прийдешнє істотне підвищення цін на випуск чіпів по всім передовим і популярним виробничим технологічних процесам, повідомляє DigiTimes.

Внаслідок цього очікується зростання цін на такі продукти, як центральні і графічні процесори, а також мобільні платформи (SoC).

З грудня поточного року TSMC планує підняти ціну виробництва чіпів на основі 7-нм і більш сучасних технологічних процесів на 10%, а на виробництво рішень, що використовують 16-нм і менш сучасні технологічні процеси — на 20%. Як і інші виробники напівпровідників, TSMC не розголошує точну вартість виробництва своїх продуктів, але джерела з індустрії вказують, що ціна пластин з чіпами, що випускаються з використанням 28-нм техпроцесу з січня майбутнього року підвищиться до 3000 доларів США за одиницю.

За даними аналітиків, виробництво продукції за нормами 5 і 7 нм принесло TSMC в другому кварталі поточного року основну частку виручки в розмірі 13,29 млрд дол. (49% від усієї суми), тому підвищення виробничих цін на 10% принесе їй в першому кварталі майбутнього року додатковий мільярд доларів. Виробництво напівпровідників за нормами 16 і 28 нм принесло 25% від загальної виручки TSMC в другому кварталі 2021 р, тому підвищення цін на цю продукцію також виллється в значний прибуток.

На даний момент невідомо, як підвищення виробничих цін вплине на кінцеву ціну компонентів, наприклад, на центральні і графічні процесори компанії AMD або однокристальних платформ, які випускаються TSMC для Apple. З одного боку, Apple продає дорогі смартфони і ПК, тому збільшення вартості чіпів не повинно нанести значної шкоди прибутковості. У свою чергу для таких компаній, як AMD і Qualcomm, що займаються продажем процесорів, зростання виробничих цін може завдати шкоди їх фінансовим результатам або змусити підвищити вартість своїх продуктів для кінцевих споживачів.

Високий попит на чіпи протягом останніх місяців досяг рекордних показників і змушує їх виробників збільшувати обсяги випуску. У багатьох випадках це означає безперервне виробництво продукції і практично повну відсутність обслуговування складальних ліній, що збільшує ризик їх виходу з ладу. Намагаючись компенсувати ці ризики, виробники збільшують вартість своїх послуг. Тим часом для таких компаній як TSMC, які інвестують значні кошти для розширення своїх виробництв, підвищення цін на контрактну продукцію є ще й способом заробити.

За даними DigiTimes, компанія TSMC є не єдиним виробником напівпровідників, що збирається збільшити ціну своїх послуг у найближчі місяці. На даний крок через високий попит на напівпровідники також зважилися GlobalFoundries, Powerchip Semiconductor Manufacturing (PSMC), Semiconductor Manufacturing International (SMIC) і United Microelectronics (UMC).

Нагадаємо, що провідний постачальник мікроелектроніки Taiwan Semiconductor Manufacturing Company не інвестуватиме у виробництво напівпровідників в Європі, натомість компанія зосередиться на розширенні потужностей в США.

Як вже повідомляло NotaВene, найбільший у світі виробник мікросхем тайванська компанія TSMC, продукти якої використовують Apple, AMD, Qualcomm і Nvidia, заявила, що повністю проблеми з чіпами не зникнуть як мінімум до 2022 р.

Варто зазначити, що уряд Південної Кореї разом зі 153 компаніями оприлюднив амбітний план, яким передбачено інвестиції в виробництво напівпровідникової продукції в розмірі 450 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Капітальні інвестиції в ІІ кварталі зросли на 17%

Next Article

Євген Кузькін виграв конкурс на посаду глави Укравтодору

Related Posts
Total
0
Share