Найбільші онлайн-компанії в 2020 р відзначили двозначне зростання виручки

Провідні світові e-commerce компанії виграли від викликаних пандемією змін в поведінці споживачів у 2020 р, коли більшість переключилася на онлайн-покупки. З 10 найбільших онлайн-компаній 90% повідомляють про двозначне зростанні виручки. Amazon, Alibaba, Wayfair, Coupang і Pinduoduo — компанії, виручка яких збільшилася більш ніж на 30% в річному численні, повідомляє GlobalData.

Під час локдаунів споживачі покладалися на онлайн-платформи для покупки товарів першої необхідності та інших товарів, що призвело до збільшення продажів на Amazon на 37,6% — до 386,1 млрд дол. Продажі за 2020 р китайської e-commerce платформи JD.com, яка на другому місці в списку, також зросли — на 29,4%, аба до 108,1 млрд дол.

На третьому місці по виручці — китайський онлайн-гігант Alibaba. У своїй звітності за фінансовий рік, що закінчився 31 березня 2021 р, компанія заявила, що кількість активних користувачів по всьому світу перевищила 1 млрд, а загальний обсяг обороту товарів у всій екосистемі компанії досяг рекордних 104 млрд дол. Виручка компанії в порівнянні з таким самим періодом 2020 року збільшилася більш ніж на 40%.

Кількість клієнтів також збільшилася на 53,7% у компанії Wayfair, що займається продажем меблів і товарів для дому онлайн. Виручка компанії в порівнянні з таким самим періодом 2020 р зросла на 55%. Корейська Coupang також повідомляє про зростання числа активних клієнтів на своїй платформі на 18,2% і зростанні виручки на 90,8% в 2020 р. Ще один китайський маркетплейс Pinduoduo повідомив про рекордне зростання виручки, яка стала найвищою за останні п’ять років — на 97,6% до 8,6 млрд дол.

Нагадаємо, що згідно зі звітом Adobe Digital Economy Index, світова електронна комерція досягла 876 млрд доларів США за перші три місяці 2021 р — зростання в річному численні склало 38%.

Як вже повідомляло NotaВene, у Китаї в 2021 р частка e-commerce в роздрібній торгівлі країни вперше може досягти 52,1%. Китай вже давно є лідером в світі за сукупними показниками продажів e-commerce та її частки в загальній роздрібній торгівлі. Однак зовсім недавно, в 2018 р, ця частка становила всього 29,2%, але в 2019 р на e-commerce в Китаї доводилося вже 45%. У звіті eMarketer відзначається, що Китай досяг переломного моменту за останні кілька років, коли споживчий ажіотаж в онлайн швидше прискорився, ніж стабілізувався.

Варто зазначити, що Україна продемонструвала значне зростання доходів від e-commerce за час пандемії. Про це йдеться у звіті Payoneer’s Global Seller Index, який охоплює другий і третій квартали 2020 р. Україна посіла шосту позицію в рейтингу, випередивши В’єтнам, Ізраїль, Індію та Японію, але поступилась Китаю, США, Гонконгу, Південній Кореї і Великій Британії.

Total
0
Shares
Previous Article

Попит на вживані легкові автомобілі за рік зріс на 23%

Next Article

Банки за півроку купили у населення 1,25 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share