Найбільші банки погодились знизити міжбанківську комісію

Приватбанк, Ощадбанк, Райффайзен Банк Аваль як найбільші банки України, що працюють в сфері еквайрингу, звернулися зі спільною заявою до Верховної Ради, Кабінету міністрів, НБУ, банківських та фінансових установ, представників роздрібної торгівлі з пропозицією щодо врегулювання питання розміру міжбанківської комісії. Про це йдеться у спільній заяві банків.

“Найбільші банки України, що працюють в сфері еквайрингу, підтверджують готовність докласти всіх зусиль для зниження розміру комісії інтерчейндж в Україні”, — йдеться у заяві. Відтак, банки готові звернутися до Антимонопольного комітету щодо оцінки плану зниження комісії інтерчейндж у найближчі три роки. Цьогоріч з 1 липня банки готові знизити її до 1,2%, з 1 липня 2022 р. — до 1%, а з 1 липня 2023 р. — до 0,9%.

Щодо розміру комісії за еквайринг

Учасники ринку докладатимуть подальших зусиль для підвищення ефективності послуги торгового еквайрингу і зниження її вартості для торговців. Водночас наголошуємо на важливості збереження в Україні вільного ринкового ціноутворення щодо комісії за еквайринг на принципах вільної конкуренції і неприпустимості її регулювання на законодавчому рівні відповідно до найкращих світових практик. Відтак пропонуємо відкликати пропозиції до відповідних законопроєктів, які передбачають встановлення граничного розміру такої комісії для учасників ринку.

Щодо просування безготівкових платежів

З метою підвищення ефективності та зручності платіжних послуг для кінцевих споживачів, зниження їх вартості і збільшення частки безготівкових розрахунків також сподіваємось на підтримку з боку уряду України та інших зацікавлених сторін у реалізації зокрема таких кроків:

  1. Запровадження регулювання здійснення всіх платежів у бегзготівковій формі між компаніями/державою/державними установами з одного боку та громадянами України з іншого боку.
  2. Скасування вимог щодо безоплатного обслуговування зарплатних рахунків.
  3. Зниження встановлених обмежень щодо готівкових розрахунків у торговельній мережі.

Нагадаємо, 19 березня Національна рада реформ при президенті України підтримала норму законопроєкту №4364 “Про платіжні послуги”, прийнятого Верховною Радою місяць тому в першому читанні, про законодавче обмеження комісії за еквайринг.

Про те, чому торговці лобіюють закон, який передбачає зниження комісії банкам при оплаті платіжними картами, а серед банкірів розповсюджена протилежна точка зору, нібито, законодавча норма зруйнує інфраструктуру платіжних карт, дивиться окремий матеріал NotaВene.

Total
0
Shares
Previous Article

LG ліквідує бізнес з виробництва смартфонів

Next Article

Україна збільшила виручку від експорту металів на 30%

Related Posts
Читать дальше

Україна терміново отримала електроенергію з Білорусі та Словаччини

2 листопада у зв`язку з дефіцитом потужності в об’єднаній енергосистемі України Національна енергетична компанія “Укренерго” вимушено активувала аварійну…
Total
0
Share