Найбільша у світі гірничодобувна компанія BHP відмовляється від нафтогазового бізнесу

Одна з найбільших в світі гірничодобувних компаній BHP зі штаб-квартирою в Мельбурні аналізує свій нафтовий і газовий бізнес і розглядає варіанти, включаючи продаж активів, повідомляє Bloomberg.

Транснаціональна гірничодобувна компанія BHP вивчає можливість відмови від свого нафтогазового бізнесу, що може прискорити відмову компанії від розробок викопного палива.

BHP взялась за перегляд свого нафтового бізнесу і розглядає варіанти, включаючи продаж активів. За словами одного зі співрозмовників агентства Bloomberg, бізнес, який, за прогнозами, принесе в цьому році понад 2 млрд доларів США, може коштувати приблизно 15 млрд дол. або більше.

При цьому раніше компанія стверджувала, що нафтовий бізнес є одним з її стратегічних активів. Однак в міру того, як світ прагне відмовитися від викопного палива, BHP побоюється застрянути з активами, які стає все важче продати.

BHP працює в нафтогазовій галузі з 1960-х років. Відмова від енергетичного вугілля і нафти допоможе заявити про себе перед інвесторами як про компанію, орієнтовану на сировинні товари майбутнього. Очікується, що в наступному місяці гірничовидобувна компанія купить гігантський калійний рудник в Канаді. Це може зробити її ключовим постачальником добрив для сільського господарства.

За розрахунками журналу Climatic Change, дві третини від кількості вуглекислого газу, виділеного в атмосферу в результаті діяльності людини з середини XIX століття, були проведені 90 компаніями, серед яких BHP Billiton займає 19 місце, виробивши за півтора століття своєї діяльності 7,24 млрд тонн CO2 (або 0,5% від загальної кількості).

Як вже повідомляло NotaВene, бразильська компанія Vale заявила, що вийде з вугільного ринку в рамках свого зобов’язання стати вуглецево-нейтральною до 2050 р і скоротити до 2030 р 33% своїх викидів.

Нагадуємо, Vale S. A. — бразильська гірничодобувна компанія, одна з найбільших в світі. Займає провідне місце з видобутку залізної руди і нікелю, працює на п’яти континентах і в 14 бразильських штатах, має більш ніж 9000 км власних залізничних колій і десять портових терміналів.

Total
0
Shares
Previous Article

В Україні понад 35 тис. домогосподарств встановили сонячні електростанції

Next Article

Промислове виробництво в червні зросло на 1,1%

Related Posts
Total
0
Share