Наглядова рада Нафтогазу йде у відставку

Наглядова рада НАК “Нафтогаз України” наприкінці минулого тижня в повному складі подала заяви про дострокове припинення своїх повноважень з 14 травня, повідомляє пресслужба компанії.

“Наглядова рада скористається наступними двома тижнями з часу подання повідомлень про припинення повноважень для надання підтримки компанії, наскільки це можливо, і щоб забезпечити належну передачу повноважень, та поінформує акціонера щодо деталей на початку наступного тижня”, — йдеться в пресрелізі Нафтогазу.

“Ми провели зустріч з новопризначеним керівником та членами правління. Останні висловили свою занепокоєність стосовно можливості виконувати свої повноваження надалі”, — наголошується в документі.

Напередодні члени наглядової ради розкритикували рішення уряду про зміну голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва на в.о. міністра енергетики та колишнього виконавчого директора компанії Юрія Вітренка.

Нагадаємо, уряд у рамках загальних зборів акціонерів НАК “Нафтогаз України” 28 квітня визнав незадовільною роботу наглядової ради та правління компанії. Кабінет міністрів спочатку припинив повноваження всіх членів наглядової ради — як незалежних, так і представників від держави — з їх подальшим відновленням з 30 квітня 2021 р.

Як вже повідомляло NotaВene, звільнивши наглядову раду на дві доби, уряд достроково припинив повноваження голови правління НАК Коболєва, звільнивши його з посади з 28 квітня, а також обрав і призначив головою компанії Вітренка з 29 квітня терміном на один рік.

Кабмін стверджує, що на звільнення Коболєва вплинули незадовільні фінансові показники “Нафтогазу” за 2020 р.: 19 млрд грн чистого консолідованого збитку групи.

У свою чергу, незалежні експерти номінаційного комітету з відбору керівників і членів наглядових рад особливо важливих підприємств заявили про припинення роботи в Україні до прояснення плану дій з реформи корпоративного управління і визначення чіткого зобов’язання уряду поважати інститути корпуправління.

“На жаль, останнім часом було багато прикладів, коли практика корпоративного управління замінювалася дискреційними рішеннями уряду. Це підриває довгострокові вигоди, очікувані від реформи корпоративного управління. Це також ставить під сумнів цінність роботи комітету з призначень за вибором незалежних професійних членів наглядової ради з бездоганною чесністю”, — наводить Економічна правда фрагмент з листа на адресу прем’єр-міністру Денису Шмигалю, міністру економіки Ігорю Петрашку та міністру фінансів Сергію Марченку.

Total
0
Shares
Previous Article

Туризм: затяжная ломка пандемией

Next Article

Ціни на зернові культури встановили 8-річний рекорд

Related Posts
Total
0
Share