Нафтовий гігант Saudi Aramco в 2020 р. скоротив прибуток майже вдвічі

Чистий прибуток Saudi Aramco в 2020 р. на тлі пандемії COVID-19 і падіння попиту на нафту знизився в 1,8 рази, до 49 млрд доларів США, повідомляє компанія.

За підсумками 2019 р. чистий прибуток склав 88,2 млрд дол. Вільний грошовий потік Saudi Aramco знизився в минулому році в 1,6 рази, до 49 млрд дол.

“Завдяки гнучкій програмі капітальних вкладень і обачному фінансового менеджменту компанія змогла скорегувати витрати і зосередитися на можливостях з високою прибутковістю”, — йдеться в пресрелізі Saudi Aramco.

Незважаючи на падіння прибутку на 44%, Saudi Aramco заявила, що буде дотримуватися рівня щоквартальних дивідендів у розмірі 18,75 млрд дол. — 75 млрд дол. на рік — за зобов’язаннями компанії перед акціонерами.

Капітальні вкладення Saudi Aramco знизилися в 1,2 рази, до 27 млрд дол. На 2021 р. компанія запланувала капвкладення в розмірі 35 млрд дол., у порівнянні з початковим прогнозом в 40-45 млрд дол.

Обсяг видобутку вуглеводнів Saudi Aramco в 2020 р. становив в середньому 12,4 млн б / д, в тому числі 9,2 млн б / д нафти. “У міру поліпшення макроекономічного середовища ми спостерігаємо зростання попиту на нафту в Азії, а також позитивні ознаки зростання попиту в інших регіонах. Ми, як і раніше, впевнені, що опинимося по іншу сторону пандемії і опинимося сильними”, — наводяться в пресрелізі слова президента Saudi Aramco Аміна Нассера.

Saudi Aramco — (повне найменування Saudi Arabian Oil Company) національна нафтова компанія Саудівської Аравії. Найбільша нафтова компанія світу за показником видобутку нафти і розміром нафтових запасів. Є джерелом до 80% доходів в бюджет країни. За оцінкою Financial Times , на 2006 р. найбільша компанія в світі за вартістю бізнесу (781 млрд дол.); за 2018 р. Saudi Aramco отримала рекордний в світі прибуток — компанія заробила 111 млрд дол. при загальній виручці 355,9 млрд доларів.

Нагадаємо, ОПЕК + прийняла рішення не підвищувати рівень видобутку нафти в квітні, крім Росії і Казахстану, які зможуть підвищити видобуток на 130 тис. б / д і 20 тис. б / д відповідно. При цьому Саудівська Аравія збереже свої добровільні обмеження з видобутку на 1 млн б / д ще на квітень.

Як вже повідомляло NotaВene, Міжнародне енергетичне агентство знизило прогноз світового попиту на нафту в 2021 р. на 100 тис. б / д до 5,4 млн б / д. Світовий попит в цьому році досягне 96,4 млн б / д, відновивши близько 60% обсягу, втраченого в результаті пандемії в 2020 р.

Про те, що відбувається на ринку нафти у зв’язку з перспективою позитивних змін в світовій економіці, завдяки масштабним програмам лержавної підтримки, які вже в другому півріччі стимулюватимуть попит в різних галузях, дивиться окремий матеріал NotaВene.

Total
0
Shares
Previous Article

Терминальные страсти по двум процентам

Next Article

Імпорт напоїв в Україну збільшився в грошовому вимірі на 10%

Related Posts
Total
0
Share