Нафтогаз зробив пропозицію річної ціни на газ 30 збутовим підприємствам

ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” надіслало 30 збутовим підприємствам комерційні пропозиції щодо річного контракту на постачання газу із фіксованою ціною, повідомляє група “Нафтогаз“.

Основні положення контракту містять єдині стандартні умови для всіх постачальників газу побутовим споживачам із фіксованою річною ціною. Договір передбачає чітко визначений мінімальний та максимальний обсяг газу на рік. Газопостачальна компанія має закупити щонайменше 50% від максимального річного замовлення.

Щомісячні обсяги постачання встановлюються на основі історичних даних щодо споживання газу. Збутові компанії можуть відмовитися від місячної закупівлі або замовити від 75% до 100% місячного планового обсягу.

Фінансові умови передбачають ринкову ціну газу, що встановлюється за формулою. Покупець може оплатити газ за передплатою. У разі постоплати, що відбувається протягом 45 діб після місяця постачання, газзбут має надати банківську гарантію для періоду закупівлі із жовтня по березень. З квітня по вересень достатньо гарантії материнської компанії. Ціна газу залежить від термінів звернення щодо підписання контракту.

“Ресурсний портфель групи “Нафтогаз” формується із трьох джерел: видобуток, імпорт та підземні сховища. Ми прагнемо не використовувати перехресне субсидіювання, а продавати весь газ за ринковими цінами. Ми робимо це як на біржі, так і за прямими договорами. При цьому застосовуємо недискримінаційний, єдиний підхід до всіх клієнтів (…) “Нафтогаз” сприяє розвитку ринку газу і прагне підтримувати постачальників, що продаватимуть газ домогосподарствам за фіксованими річними цінами. Із запровадженням річної ціни для побутових споживачів важливо, щоб збути визначилися, як вони керуватимуть власним газовим портфелем. Від цього залежить їхня конкурентоспроможність. Тому треба зважувати, коли й у кого купувати газ і за якими цінами: можна придбати раніше та закачати у сховища, можна використовувати річні контракти або щомісячні закупки, авансові платежі або постоплату”, — зазначає головний виконавчий директор — виконавчий директор з трансформації групи “Нафтогаз” Отто Ватерландер.

Як вже повідомляло NotaВene, населення залишається найбільш ласим сегментом внутрішнього енергоринку для старих і нових газотрейдерів.

Якщо великі споживачі газу ще п’ять років тому могли вибирати собі продавця газу, то для звичайних домогосподарств ця можливість з’явилася тільки в серпні 2020 р., коли була порушена монополія газзбутів — спеціалізованих підприємств, які на безальтернативній основі постачали газом населенню.

Тепер змінювати постачальника газу можна щомісяця, а поставляти газ населенню готові понад 50 компаній. Одночасно було скасовано і державне регулювання вартості газу для побутових споживачів.

Total
0
Shares
Previous Article

Apple протягом 5 років інвестує 430 млрд дол. в економіку США

Next Article

Прибуток найбільшого банку Європи зріс на 79% на тлі відновлення економіки

Related Posts
Total
0
Share