Нафтогаз у минулому році зазнав збитків у 19 млрд грн

НАК “Нафтогаз України” під час пресконференції “Виробничі і фінансові результати 2020 року” повідомила про те, що у 2020 р. компанія отримала збиток у 19 млрд грн, порівняно з прибутком 2,6 млрд грн у 2019 р., повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

Зазначається, що на такий результат вплинули нижчий попит та ціни на газ, а також резерви сумнівних боргів.

Без урахування компенсації від “Газпрому” в сумі 55,7 млрд грн і призупиненої діяльності чистий прибуток “Нафтогазу” за 2019 р. склав 2,6 млрд грн, зазначається в пресрелізі.

Голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв зазначив, що за підсумками першого кварталу поточного року компанія отримає чистий прибуток, однак відмовився назвати його через обмеження, пов’язані з можливим випуском єврооблігацій.

У пресрелізі компанія вказала, що її нормалізований прибуток 2020 р., виключаючи резерви сумнівних боргів та інших надзвичайних витрат, склала 3,2 млрд грн.

“Нафтогаз” уточнив, що в IV кварталі 2020 р. збиток склав 2 млрд грн в порівнянні зі збитками 10,3 млрд грн за той же період в 2019 р.

Платежі за частину поставок газу до 31 липня 2020 р. на умовах ПСО залишаються простроченими, що стало причиною нарахування резервів сумнівних боргів у сумі 23,2 млрд грн за 2020 р. та вплинуло на прибутковість і рух грошових коштів від операційної діяльності.

“Незважаючи на складні умови, що характеризуються низькими цінами та попитом, ми демонструємо стійкий результат за основною діяльністю після наших швидких та рішучих дій, спрямованих на зниження операційних та капітальних витрат. На кінцевий результат значною мірою вплинули неплатежі клієнтів, яким ми постачаємо газ. Втім, наш операційний грошовий потік залишається стабільним, ми й надалі фокусуємося на дисципліні в управлінні капіталом. Разом з тим, ми продовжуємо підвищувати ефективність нашої операційної діяльності”, — зазначає фінансовий директор групи “Нафтогаз” Пітер ван Дріл.

Нагадаємо, що НАК “Нафтогаз України” подала позов до суду проти Кабінету міністрів і Державного казначейства. Нафтогаз хоче отримати від уряду 4,491 млрд грн в якості відшкодування завданої шкоди.

Як вже повідомляло NotaВene, п’ять газзбутових підприємств з січня 2021 р. перестали платити за поставки газу і сформували заборгованість перед Нафтогазом близько 1 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Українці в квітні встановили рекорд з продажу валюти

Next Article

Мінфін продав ОВДП на 10,3 млрд грн

Related Posts
Total
0
Share