Нафтогаз подав заявку на участь у сертифікації Північного потоку-2

НАК “Нафтогаз України” подала до німецького регулятора заявку на участь у процесі сертифікації газогону Північний потік-2, заявив голова правління компанії Юрій Вітренко, повідомляє агентство Укрінформ.

“Нафтогаз, як національна компанія, яка очолює боротьбу за енергетичну безпеку України, відстоює національні інтереси, подала заявку на участь у процесі сертифікації оператора Північного потоку-2 перед німецьким регулятором”, — сказав Вітренко.

За його словами, офіційною позицією компанії є те, що газогін не можна сертифікувати через невідповідність європейському законодавству. Зокрема, Північний потік-2 контролюється постачальником газу, до нього не забезпечений доступ третіх осіб і він не відповідає принцину солідарності.

Як повідомлялося, оператор будівництва Nord Stream 2 AG заявив, що перша нитка газопроводу Північний потік-2 заповнена технічним газом і готова до роботи.

Російське акціонерне товариство “Газпром” 10 вересня оголосило про завершення будівництва газопроводу Північний потік-2.

Нагадаємо, що оператору Північного потоку-2 — дочірньому товариству “Газпрому” Nord Stream 2 AG, можливо, доведеться продати об’єкт, щоб привести його у відповідність до норм газової директиви ЄС.

Серед головних положень директиви — поділ компаній, що постачають газ, і компаній, які його транспортують.

Як вже повідомляло NotaВene, наприкінці серпня президент США Джо Байден видав указ, яким розписує механізм введення санкції щодо російських трубопроводів, зокрема Північного потоку-2.

Варто зазначити, що Вищий земельний суд Дюссельдорфа 25 серпня виніс рішення за скаргою Nord Stream 2 AG на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur.

Оператор Північного потоку – 2 оскаржував рішення німецького регулятора не звільняти газопровід від газової директиви ЄС. Проте, суд відхилив цю скаргу, отже Північний потік – 2 буде підпадати під газову директиву. Позивач може оскаржити це рішення.

Це, зокрема, передбачає, що оператор проєкту (компанія Nord Stream 2 AG) повинна бути незалежною від РАТ “Газпром”. Крім того, 50% пропускної здатності газопроводу повинно бути зарезервовано для альтернативних постачальників.

Total
0
Shares
Previous Article

Укрзалізниця вимогатиме від пасажирів сертифікат вакцинації

Next Article

Децентрализованные соцсети уже реальны

Related Posts
Читать дальше

Поблизу угорсько-українського кордону будується найбільший в Європі залізничний термінал

У місті Фенешлитке (Угорщина), що розташовано поблизу угорсько-українського кордону, почалося будівництво найбільшого в Європі інтермодального залізничного комбінованого терміналу…
Total
0
Share