Нафтогаз має намір інвестувати у видобуток газу до 2025 р. 7 млрд дол.

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” планує інвестувати до 2025 р. у видобуток природного газу 7,3 млрд доларів США. Про це повідомив головний виконавчий директор групи “Нафтогаз” Отто Ватерландер на презентації стратегії групи на наступні п’ять років.

“Протягом п’яти наступних років наш бізнес-план передбачає, що у видобуток, в upstream, ми інвестуємо 7,3 млрд дол., а в наступні п’ять років подвоїмо цю суму”, — сказав Ватерландер.

Згідно презентації “Нафтогазу”, в 2021 р. група планує вкласти у видобуток газ 0,9 млрд дол., у 2022 р. — 1,5 млрд дол., в 2023 р. — 1,3 млрд дол., в 2024 р. — 1,6 млрд дол., а в 2025 р. — 1,9 млрд дол.

Оголошені плани “Нафтогаз” розраховує реалізувати разом з міжнародними інвесторами. При цьому з 2023 р. частка інвестицій в нові родовища може перевищити інвестиції в уже розвідані.

За інформацією “Нафтогазу”, до теперішнього часу група має 254 млрд кубометрів розвіданих запасів газу і 158 млрд кубометрів умовних і перспективних запасів. Але вже до 2025 р. обсяг розвіданих запасів може впасти до 250 млрд кубів, а умовних і перспективних – навпаки, вирости до 500 млрд кубометрів.

НАК “Нафтогаз України” — найбільша нафтогазовидобувна компанія в Україні. Група є монополістом в сферах видобутку та зберігання природного газу в підземних сховищах і транспортування нафти по території країни в Європу. За дев’ять місяців 2020 р. Нафтогаз отримав 17 млрд грн чистого збитку. Виручка компанії склала 103,17 млрд грн.
Нагадаємо, на початку січня поточного року НАК “Нафтогаз України” отримала 20 спецдозволів на користування надрами родовищ “Скіфське” і “Дельфін”. Дозволи припускають розвідку і видобуток газу і нафти на шельфі Чорного моря.
Як вже повідомляло Nota Вene, НАК “Нафтогаз України” як мажоритарний акціонер ПАТ “Укрнафта” направила спостережній раді компанії повідомлення про необхідність розпочати розгляд питання поділу її активів за бізнес-напрямками з міноритарними акціонерами, афілійованими з бізнесменом Ігорем Коломойським.
Варто зазначити, що Антимонопольний комітет дозволив ТОВ “Трайдент Геоінвест України” співвласника мережі АТБ Геннадія Буткевича отримати контроль над ПрАТ “НВК Укрнафтінвест”, що володіє ліцензіями на розробку Білоліської та Алібейсько-Трапівскої нафтогазових площ (обидві — Одеська обл.).
Total
0
Shares
Previous Article

Facebook готує заборону користувачам з Австралії публікувати новини

Next Article

НКРЕКП схвалила підвищення з 1 квітня тарифу на передачу електроенергії для Укренерго

Related Posts
Total
0
Share