Нафтогаз і Оператор ГТС братимуть участь у сертифікації Північного потоку-2

Німеччина підтвердила участь НАК “Нафтогаз України” та “Оператора ГТС” у процесі сертифікації газопроводу Північний потік-2, повідомляє Укрінформ з посиланням на відділі преси та зв’язків із громадськістю Федерального мережевого агентства Німеччини (BNetzA).

“Федеральне мережеве агентство може підтвердити, що сьогодні запросило до процесу сертифікації Національну акціонерну компанію “Нафтогаз України” та ТОВ “Оператор газотранспортної системи України”. Ці компанії мають процесуальні права на участь в адміністративному процесі, зокрема право на коментар, утім, з цим не пов’язане право вето”, — йдеться у повідомленні.

Раніше НАК “Нафтогаз України” і ТОВ “Оператор ГТС України” повідомили, що Федеральне мережеве агентство Німеччини задовольнило їхні заявки на участь у процесі сертифікації оператора газопроводу Північний потік-2.

Голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко заявив, що українська сторона готова найближчим часом надати регулятору свою юридичну позицію щодо неможливості сертифікації Північного потоку-2 без забезпечення його повної відповідності європейському і міжнародному законодавству. Він сподівається, що BNetzA врахує ці аргументи.

Як повідомлялося, будівництво Північного потоку-2 завершилося на початку вересня. Газопровід побудовано з РФ до Німеччини дном Балтійського моря в обхід України. Єдиним акціонером проєкту є РАТ “Газпром”.

Зараз газопровід чекає на сертифікацію з боку німецького регулятора, який має прийняти рішення до 8 січня 2022 року.

Нагадаємо, що оператору Північного потоку-2 — дочірньому товариству “Газпрому” Nord Stream 2 AG, можливо, доведеться продати об’єкт, щоб привести його у відповідність до норм газової директиви ЄС.

Серед головних положень директиви — поділ компаній, що постачають газ, і компаній, які його транспортують.

Як вже повідомляло NotaВene, наприкінці серпня президент США Джо Байден видав указ, яким розписує механізм введення санкції щодо російських трубопроводів, зокрема Північного потоку-2.

Варто зазначити, що Вищий земельний суд Дюссельдорфа 25 серпня виніс рішення за скаргою Nord Stream 2 AG на Федеральне мережеве агентство Bundesnetzagentur.

Оператор Північного потоку – 2 оскаржував рішення німецького регулятора не звільняти газопровід від газової директиви ЄС. Проте, суд відхилив цю скаргу, отже Північний потік–2 буде підпадати під газову директиву. Позивач може оскаржити це рішення.

Це, зокрема, передбачає, що оператор проєкту (компанія Nord Stream 2 AG) повинна бути незалежною від РАТ “Газпром”. Крім того, 50% пропускної здатності газопроводу повинно бути зарезервовано для альтернативних постачальників.

Total
0
Shares
Previous Article

Байден відкинув план Intel щодо розширення виробництва в Китаї

Next Article

Україна скоротила експорт яєць у 2,7 рази

Related Posts
Total
0
Share