Нафта Urals продається із рекордною знижкою 15 дол.

Російський сорт нафти Urals у Північно-Західній Європі торгується із величезною знижкою до еталонного сорту Brent, повідомляє моніторингове агентство Argus.

28 лютого дисконт Urals до Brent розширився ще на 3,35 дол. за барель і досягнув рекордних 15 дол. за барель. В абсолютному вираженні ціни на Urals у понеділок були на рівні 88 дол. проти 103 дол. за барель Brent.

За даними Argus, попит на нафту Urals на спотовому ринку практично відсутній. Європейські покупці та сервісна інфраструктура, такі як морські перевізники, страхувальники та обслуговуючі банки, побоюються санкцій з боку США та Євросоюзу.

Вартість фрахту нафтових танкерів під російську нафту, за оцінкою Reuters, підскочила вп’ятеро. Ціна на морське відвантаження нафти з портів у Приморську та Новоросійську досягла максимуму з 2005 р.

Нагадаємо, що 18 лютого, до початку війни Росії проти України, Urals у Європі різко подешевшав щодо інших марок і продавався з максимальною знижкою за останні два роки: кожен барель коштував майже на 4 долари дешевше за Brent.На початку року ситуація була протилежною: окремі партії продавалися з націнкою до Brent. Але у лютому, коли Росія перекинула до України половину сухопутної армії, а країни Заходу почали евакуювати із країни дипломатів та громадян, котирування покатилися вниз.

Слід зазначити, що Євросоюз закупив рекордні обсяги СПГ через загрозу зупинки імпорту газу з РФ.

Total
0
Shares
Previous Article

Єврокомісія схвалила приєднання України до енергосистеми ЄС

Next Article

Європарламент розпочав процедуру вступу України до ЄС

Related Posts
Читать дальше

Укрзалізниця змінює тимчасово виконуючого обов’язків голови правління

Наглядова рада АТ “Укрзалізниця” задовільнила заяву про звільнення тимчасово виконуючого обов’язки голови правління Івана Юрика. Новим тимчасово виконуючим…
Total
0
Share