Нафта дорожчає всупереч планам США знизити ціни

Ціни на нафту зросли 24 листопада після максимального за два тижні стрибка за підсумками попередньої сесії на тлі заяви Білого дому про намір продати 50 млн барелів зі стратегічного резерву (SPR), повідомляє Укрінформ.

Вартість бареля січневої нафти Brent станом на 9:15 за київським часом становила 82,53 дол. (+0,87%). Барель січневої нафти WTI торгувався за 78,75 дол. (+0,32%). Попередні торги за еталонами завершилися на рівні 82,31 дол. і 78,5 дол. відповідно.

23 листопада президент США Джо Байден оголосив про рішення розпродати 50 млн барелів сирої нафти зі стратегічних запасів США для зниження цін на пальне. Аналогічні рішення також ухвалили уряди Китаю, Японії, Індії, Південної Кореї та Великої Британії

Білий дім ухвалив рішення взяти з резервів 50 млн барелів нафти, з яких 32 млн барелів планується відібрати протягом наступних кількох місяців. Згідно з планом, нафтові компанії отримуватимуть сиру нафту, а повертатимуть пізніше, коли ціни знизяться. Інші 18 млн барелів планується продати за прискореною процедурою, що вже санкціоновано Конгресом США. За даними Financial Times, Велика Британія відбере 1,5 млн барелів із резерву, Індія — 5 млн. Обсяги щодо інших країн поки не підтверджено.

Адміністрація Байдена стверджує, що план вивільнення нафти є результатом довгих місяців обговорень. На думку Білого дому, він адаптований до поточних ринкових умов, і очікується, що найближчими місяцями ціни на пальне впадуть.

Останнім часом Джо Байден стикається з посиленням політичного тиску з приводу зростання цін на бензин. Це вдарило по рейтингах як президента, так і інших демократів у Конгресі перед проміжними виборами наступного року.

У жовтні світові ціни на нафту зросли до нових багаторічних максимумів на тлі зростання світового попиту. У цей період ціна на американську нафту WTI зростала до понад 85 дол. вперше з жовтня 2014 р.

Тоді адміністрація президента США звернулася до великих виробників із країн, що входять до ОПЕК+ із пропозицією збільшити постачання нафти на ринок. Але ОПЕК+ відхилила заклик США, що ще більше підігріло ринок.

Варто зазначити, що це перший, незапланований відбір сирої нафти зі стратегічних резервів США з 2011 р, коли громадянська війна в Лівії викликала стрибок цін на нафту. Резерви нафти у США вперше створені після нафтових криз 1970-х років. Наразі рівень заповненості стратегічного резерву США впав до мінімального значення з 2003 р — 606,1 млн барелів. Такий обсяг сирої нафти США імпортує приблизно за шість місяців.

Total
0
Shares
Previous Article

Українські банки збільшили прибуток на 46,5%

Next Article

Промвиробництво зросло на 1,4% після місяця зниження

Related Posts
Total
0
Share