Нафта Brent подорожчала до максимуму за два роки

Ціни на нафту досягли максимуму за більш ніж два роки на тлі очікувань швидкого відновлення попиту в другій половині 2021 р. Додаткову підтримку ринку надали позитивні прогнози найбільших сировинних трейдерів, повідомляє enkorr з посиланням на Reuters.

Котирування серпневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures на вечрів вівторка становили 73,64 дол. за барель, що на 0,78 дол. (1,07%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. Це максимальний рівень за останні два роки, відзначає Trading Economics.

Ціна ф’ючерсів на нафту WTI на липень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу збільшилася на 0,88 дол. (на 1,24%) і досягла 71,76 дол. за барель. У певний момент торгів ф’ючерси подорожчали до 71,99 дол. за барель, що є рекордним показником з жовтня 2018 р.

Нафтовий ринок виріс більш ніж на 20% в період з квітня по червень на тлі перспектив прискорення відновлення попиту на паливо в другому півріччі 2021 р.

“З огляду на те, що зростання пропозиції найближчим часом відстає від зростання попиту, більш швидке скорочення запасів нафти надає підтримку цінам на нафту”, — сказав аналітик UBS Джованні Стауново.

Він зазначив, що коментарі деяких провідних світових нафтотрейдерів від 15 червня посилили бичачі настрої на ринку.

Глава торгового дому Vitol вважає, що в цьому році ціни на нафту будуть коливатися в діапазоні від 70 дол. до 80 дол. за барель, оскільки Організація країн-експортерів нафти і її союзники — група, відома як ОПЕК +, ймовірно, і далі будуть дотримуватися дисципліни поставок.

“Ми спостерігаємо зростання вартості акцій протягом пари місяців, ринок рухається в правильному напрямку”, — сказав Рассел Харді на FT Commodities Global Summit.

Генеральний директор Trafigura Джеремі Вейр сказав на тому ж заході, що існує велика ймовірність того, що ціни можуть досягти 100 дол./ бар. через падіння запасів до того, як світ досягне піку попиту на нафту.

В останні місяці виробники ОПЕК + поступово знижують рекордні обмеження виробництва.

Інвестори і трейдери також буде стежити за результатами дводенного засідання Федеральної резервної системи США, яке почалось ввечері 15 червня, щоб отримати сигнали про те, коли ФРС почне скорочувати грошово-кредитне стимулювання.

Нагадаємо, що ціни на нафту виросли 18 травня на оптимістичних новинах з приводу відновлення економіки США та Європи, незважаючи на побоювання уповільнення попиту на паливо в Азії через зростання кількості випадків COVID-19 та нової хвилі обмежень. Вартість липневих ф’ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures перевищила позначку 70 доларів США за барель вперше з березня поточного року.

Як вже повідомляло NotaВene, ціна бареля нафти марки Brent на Лондонській міжконтинентальній біржі (ICE) піднялася вранці 13 січня до 57,05 дол. за барель. Показник перевищив позначку в 57 дол. вперше з 24 лютого 2020 р.

Варто зазначити, що дефіцит сировини та скачки цін на світових ринках наближаються до найвищих рівнів за останній час, викликаючи побоювання, що світова економіка сприятиме інфляції.

Total
0
Shares
Previous Article

Мінфін залучив до бюджету від продажу ОВДП майже 8 млрд грн

Next Article

Україна збільшила промисловий вилов риби в Азовському морі

Related Posts
Total
0
Share