Національний банк завершив півріччя з 20 млрд грн чистого доходу

28 серпня була підписана проміжна скорочена консолідована фінансова звітність Національного банку за перше півріччя 2021 р. Згідно документу, за підсумками перших шести місяців року обсяг активів Нацбанку зменшився на 3%, якщо порівняти з консолідованими балансовими даними станом на 31 грудня 2020 р, та становить 1 294,4 млрд грн, повідомляє НБУ.

За підсумками півріччя обсяг активів Національного банку зменшився на 3%, якщо порівняти з консолідованими балансовими даними станом на 31 грудня минулого року, та становить 1 294,4 млрд грн.

“Це зменшення пов’язане, головним чином, з погашенням зобов’язань за кредитами, отриманими від Міжнародного валютного фонду, а також із переоцінкою міжнародних резервів у зв’язку зі зміцненням курсу гривні до іноземних валют за цей період”, — стверджує Нацбанк.

Водночас обсяг наданих банкам кредитів рефінансування збільшився за цей період на 32% — значне зростання спостерігалося в частині портфеля довгострокових працюючих кредитів з одночасним скороченням портфеля короткострокових кредитів.

У частині зобов’язань НБУ за перші шість місяців 2021 р значно зросли залишки коштів банків (на 49%). Натомість зменшилися кошти державних та інших установ (на 31%), сума депозитних сертифікатів (на 4%).

Результат діяльності Нацбанку за перше півріччя без урахування результатів переоцінки фінансових інструментів склав майже 20 млрд грн чистого доходу, що в 2,4 рази більше, ніж у відповідному періоді торік. Основною складовою цього результату є чисті процентні доходи у понад 21 млрд грн.

Водночас зміцнення курсу гривні до іноземних валют та зростання дохідності довгострокових цінних паперів на світових ринках призвели до накопичення з початку року суми нереалізованих збитків від переоцінки у 32 млрд грн. Як наслідок, загальний консолідований результат НБУ за пів року склав 12 млрд грн збитку.

При цьому консолідований прибуток/збиток, відображений у фінансовій звітності Нацбанку, не є частиною прибутку до розподілу, яка підлягає перерахуванню до державного бюджету. Зобов’язання НБУ в частині прибутку до розподілу, що підлягає перерахуванню до держбюджету, буде сформоване за підсумками 2021 р та оприлюднено навесні 2022 р.

Прогнозні очікування НБУ щодо суми частини прибутку до розподілу за 2021 р, яка підлягатиме перерахуванню до державного бюджету в 2022 р — 13,6 млрд грн.

Нагадаємо, що платоспроможні банки України в січні-липні 2021 р отримали 30,1 млрд грн чистого прибутку, що на 26% більше, ніж за аналогічний період 2020 р (23,8 млрд грн).

Як вже повідомляло NotaВene, в 2020 р банки державного сектору отримали прибуток у розмірі 23,1 млрд грн. Найприбутковішим знову став державний ПриватБанк, який сформував 61,3% усього прибутку (25,3 млрд грн), а найзбитковішим — державний Укрексімбанк (-5,6 млрд грн).

Total
0
Shares
Previous Article

Укрзалізниця збільшила пасажирські перевезення на 20 %

Next Article

Держава відмовляється від приватизації обленерго

Related Posts
Total
0
Share