Нацбанк зберіг облікову ставку

Правління Національного банку ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 8,5% річних в очікуванні спаду інфляції, повідомляє Фінансовий клуб.

“Це узгоджується зі зниженням інфляції до цілі 5% наприкінці наступного року відповідно до базового сценарію оновленого макроекономічного прогнозу”, — заявив на брифінгу голова НБУ Кирило Шевченко.

Шевченко нагадав, що річна інфляція у вересні прискорилася до 11%, а у місячному вимірі ціни зросли на 1,2%.

“У вересні зростання споживчих цін прискорилося до 11% у річному вимірі. Інфляцію і далі підживлювала низка зовнішніх та внутрішніх чинників. Ціни на світових товарних ринках залишалися на високому рівні. Очікувано зберігався й сталий фундаментальний тиск. Вищі виробничі витрати бізнесу на оплату праці, сировину та енергію позначилися на динаміці споживчих цін. Інфляційні очікування також залишалися високими”, — наголосив Шевченко.

При цьому впродовж останніх місяців інфляція очікувано перебувала в діапазоні 10-11%, що є близьким до липневого прогнозу НБУ.

Водночас сприятлива ситуація на валютному ринку гальмувала зростання цін. Зокрема, завдяки цьому базова інфляція перебувала нижче липневої прогнозної траєкторії.

За прогнозом НБУ, інфляція знизиться до однознакового рівня наприкінці 2021 р, а за підсумками наступного — досягне цілі 5%.

“Національний банк зберігає прогноз інфляції на рівні 9,6% у 2021 р. За оцінками Національного банку, пік зростання споживчих цін припадає саме на вересень-жовтень цього року. Надалі інфляційний тренд розвернеться. Інфляція сповільнюватиметься завдяки вичерпанню ефектів низької бази порівняння, збереженню сприятливої ситуації на валютному ринку та високим цьогорічним урожаям сільськогосподарських культур. Зростання споживчих цін також стримуватиметься дією попередніх кроків Національного банку з посилення монетарної політики — оптимізації її операційного дизайну, повного згортання антикризових монетарних заходів і підвищення облікової ставки”, — зазначив Шевченко.

Під впливом зазначених чинників інфляція сповільниться до 5% наприкінці 2022 р і надалі перебуватиме близько цілі. Стрімкішому зниженню інфляції завадять триваліше збереження цін на енергоносії на високих рівнях та сталий споживчий попит. Крім того, ураховуючи розтягнуті в часі ефекти цих проінфляційних чинників, сповільнення інфляції до цілі 5% потребуватиме від Національного банку жорсткіших монетарних умов упродовж 2022–2023 рр, ніж передбачалося в липневому прогнозі.

Нагадаємо, що 9 вересня правління Національного банку підвищило облікову ставку одразу на 50 в.п. — з 8% до 8,5% річних через прискорення інфляції.

Total
0
Shares
Previous Article

Країни ЄС збільшили витрати при імпорті енергоресурсів на 41%

Next Article

Нацбанк погіршив прогноз зростання ВВП України в 2021 р до 3,1%

Related Posts
судьи Конституционного суда
Читать дальше

Неизбежная жертва – для реанимации законов против коррупции нужен арест Тупицкого

Действия прокуратуры и офиса президента в отношении Конституционного суда осуществляются примерно в соответствии с рекомендациями Венецианской комиссии Глубокая…
Total
0
Share