Нацбанк підвищив облікову ставку до 8,5%

9 вересня правління Національного банку підвищило облікову ставку одразу на 50 в.п. — з 8% до 8,5% річних через прискорення інфляції, повідомляє НБУ.

“З огляду на наявний баланс ризиків та близькість фактичної динаміки макропоказників до поточного прогнозу, правління Національного банку вирішило підвищити облікову ставку до 8,5% річних. Це рішення відповідає прогнозній траєкторії ставки”, — заявив голова правління НБУ Кирило Шевченко.

ВІн нагадав, що в липні інфляція прискорилася до 10,2% в річному вимірі, а у місячному вимірі ціни зросли на 0,1%.

Шевченко наголошує, що в умовах суттєвішого посилення фундаментального інфляційного тиску це рішення є необхідним для повернення інфляції до цілі 5% у 2022 р та утримання під контролем інфляційних очікувань.

За прогнозом НБУ, впродовж вересня-жовтня інфляція залишатиметься у діапазоні 10–11%, а в останні місяці року сповільниться нижче 10%.

Сповільненню інфляції сприятимуть вичерпання ефектів низької бази порівняння минулого року, корекція світових цін на сировинні товари та надходження нового більшого врожаю сільськогосподарських культур. Стримуючий влив на цінову динаміку також матиме посилення монетарної політики Нацбанку.

Нагадаємо, що 22 липня правління Національного банку ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 7,5% до 8% річних через збереження інфляції та зростання споживчих цін.

Як вже повідомляло NotaВene, в червні 2021 р інфляція у річному вимірі залишилась на рівні 9,5%, але порівняно з травнем 2021 р знизилась до 0,2%.

Інфляція на споживчому ринку у червні поточного року порівняно з травнем становила 0,2%, з початку року — 6,4%. При цьому, базова інфляція у червні порівняно з травнем становила 0,4%, з початку року — 4,3%.

Варто зазначити, що валовий внутрішній продукт України після спаду на 4,2% у 2020 р. за інфляції 5% у 2021 р. збільшиться на 4,1% у разі зростання інфляції до 6,9%, а у 2022 р. відновлення економіки сповільниться до 3,8% за зниження інфляції до 5,3%, прогнозує міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

Total
0
Shares
Previous Article

Рада підвищила на 1 грн ліміт готівкових переказів, які не підлягають фінмоніторингу

Next Article

Продажі обладнання для виробництва чіпів злетіли до 25 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share