Нацбанк підвищив облікову ставку до 7,5%

Правління Національного банку України після підвищення облікової ставки в березні до 6,5% підвищило облікову ставку на 1 п.п. — до 7,5% річних з метою приведення інфляції до цілі, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

“Правління Національного банку України ухвалило рішення підвищити облікову ставку на 1 п.п. до 7,5% річних. Цей крок спрямований на поступове сповільнення інфляції в другому півріччі 2021 р. та повернення її до цілі 5% уже в першому півріччі 2022 р.”, — повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що прогноз передбачає збереження облікової ставки на рівні 7,5% до кінця року. З огляду на поточну інфляційну динаміку цього має бути достатньо для приведення інфляції до цілі 5% у першому півріччі 2022 р.

“Водночас, більш відчутне зростання фундаментального інфляційного тиску, ніж очікується зараз, та погіршення інфляційних очікувань можуть вимагати подальшого посилення монетарної політики. Ми готові й надалі продовжувати цикл підвищення облікової ставки до рівня, який забезпечить повернення інфляції до цілі 5% у першому півріччі 2022 р.”, — стверджує голова правління Національного банку Кирило Шевченко.

Нагадаємо, 4 березня Національний банк підвищив облікову ставку до 6,5% для повернення інфляції у цільовий діапазон 5%±1 в.п. 

“Правління Національного банку України прийняло рішення підвищити облікову ставку до 6,5% річних. Це рішення спрямоване на поступове повернення інфляції до цілі в умовах відновлення як світової, так і української економіки”, — зазначив заступник голови НБУ Юрій Гелетій.

Як вже повідомляв NotaВene, 10 грудня Національний банк ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 6%.

“З одного боку, це не змінює стимулюючий характер монетарної політики, що є важливим для відновлення економіки, а з іншого – й надалі сприятиме збереженню помірних темпів інфляції”, — заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

Total
0
Shares
Previous Article

Укрексімбанк у І кварталі 2021 р. отримав 327 млн грн прибутку

Next Article

Продажі напівпровідникової продукції в 2020 р. зросли на 10,4%

Related Posts
Читать дальше

Укрзалізниця заборонила перевезення білоруських вантажів у російських вагонах

АТ “Укрзілізніця” заборонило перевезення білоруських вантажів вагонами, що належать резидентам Російської Федерації. Про це повідомляє GMK Center з…
Total
0
Share