Нацбанк очікує інфляцію на рівні 8%

У 2021 р. інфляція становитиме 8%, а пік інфляційного сплеску припаде на липень-вересень, повідомляє Національний банк у квітневому інфляційному звіті.

Подорожчання продовольчих товарів і палива в світі, а також високий споживчий попит зумовили стрімке прискорення інфляції в Україні на початку року.

За прогнозами НБУ, пік інфляційного сплеску припаде на III квартал 2021 р. передусім через низьку минулорічну базу порівняння. Проте вже восени інфляція почне знижуватися й за підсумками року становитиме 8%.

Цьому сприятимуть надходження на ринки нового врожаю, вичерпання ефекту від низької бази порівняння для окремих товарів, а також підвищення Нацбанком облікової ставки.

Інфляція повернеться до цільового діапазону 5%±1 в. п. у першому півріччі 2022 р. та закріпиться біля цілі 5% у наступні роки.

Нагадаємо, що в червні 2020 р. НБУ понизив облікову ставку до 6% — історичного мінімуму, щоб підтримати економіку під час коронакризи.

Як вже повідомляло NotaВene, 16 квітня НБУ підняв облікову ставку з 6,5% до 7,5%. Центробанки країн з низьким рівнем розвитку економіки підвищують облікову ставку, щоби зберегти нерезидентів-інвесторів за рахунок більшої привабливості своїх боргових паперів.

Total
0
Shares
Previous Article

Чистий прибуток Intel в річному вираженні зменшився на 41%

Next Article

Європа вперше обійшла Китай за кількістю проданих електромобілів

Related Posts
Total
0
Share