Нацбанк обіцяє стабільний валютний курс

Курс гривні стабілізується та можлива корекція у бік подорожчання національної валюти, оскільки НБУ контролює ситуацію і для балансування ринку продає валюту на міжбанку, заявив голова правління Нацбанку Кирило Шевченко.

За його словами, від початку року для балансування ринку НБУ продав майже 1,5 млрд доларів США.

“У нас достатньо резервів для того, щоб продовжувати дотримуватися нашої стратегії валютних інтервенцій і згладжувати коливання. Водночас хочу ще раз наголосити: Нацбанк не буде повторювати помилок минулого і не намагатиметься утримати фіксований обмінний курс на певному рівні. Ми впевнені, що ринок у майбутньому збалансується, і не виключаємо, що може навіть бути корекція”, — стверджує Шевченко.

Нацбанк очікує, що в 2022 р.і інфляція в Україні сповільниться до 7,7% (з 10% у 2021 р.), хоча її динаміка буде доволі неоднорідною.

“Досягненню цілі — 5% — заважатиме передусім висока вартість енергоносіїв. Це не лише тиснутиме на виробничі витрати, а й потребуватиме поступового коригування тарифів на житлово-комунальні послуги”, — йдеться у звіті Національного банку.

За прогнозом НБУ, через зростання цін на енергоносії збережеться висока продовольча інфляція (на соняшникову олію, цукор, хліб, тепличні овочі). Послуги також будуть дорожчати з цієї причини. Крім того, зростатимуть витрати бізнесу на сировину й оплату праці.

Нагадаємо, що 20 січня Національний банк України, всупереч очікуванням ринку, підвищив облікову ставку на 100 базисних пунктів — до 10% річних із 9%.

Як вже повідомляло NotaВene, чергова проблема, з якою зіткнеться поточного року Україна, це підвищення ключових відсоткових ставок провідними центробанками світу. Це може стати однією з причин девальвації української національної валюти.

Як розповідає NotaВene в окремому матеріалі, світовий дефіцит ключових товарів, зростання цін та інфляція у США — все це тисне на національні валюти та ціни на внутрішніх ринках, створюючи соціальні та економічні виклики країнам із низькою купівельною спроможністю. Це вже реалізований ризик нерівномірного відновлення світової економіки. У 2022 р. перед економіками, що розвиваються, повстануть нові ризики.

Total
0
Shares
Previous Article

Фонд держмайна вдруге продав Електронмаш

Next Article

Виробництво автомобілів у Великій Британії впало до рівня 1956 р.

Related Posts
Total
0
Share