На тлі падіння інтересу до ОВДП Україна скуповує свої борги

Міністерство фінансів на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) залучило до державного бюджету лише 66 млн грн, повідомляє Мінфін.

15 лютого на аукціонах ОВДП Міністерство фінансів запропонувало інвесторам два випуски цінних паперів у національній валюті.

“Строк обігу пропонованих державних облігацій — 6 місяців та 1 рік. Середньозважена дохідність 6-місячних ОВДП склала 11,60%, в той час як однорічних — 11,93%”, — ідеться в повідомленні міністерства.

Через новини про ризик нової агресії Росії українські активи значно впали. Україна втратила доступ до зовнішніх запозичень, ускладнення є і на внутрішньому ринку. Міністерство фінансів підвищує ставки, але інвестори не купують цінні папери з терміном погашення понад рік.

Проте паніка не лише шкодить українській економіці, але й створює несподівані можливості.

Уряд почав викуповувати свої валютні зобов’язання за дуже вигідним курсом. Особливий акцент Міністерство фінансів зробило на ВВП-варантах, виплати за якими прив’язані до зростання української економіки.

На піку паніки в січні дохідність українських євробондів з погашенням у вересні 2022 р. перевищувала 25% через падіння їх номінальної вартості: інвестори продавали зобов’язання Кабінету міністрів у збиток, аби забрати хоча б частину своїх коштів. 14 лютого дохідність цих євробондів перевищила 28%.

До хиткої стабілізації на початку лютого уряд усміг удало скористатися панічними настроями. 5 лютого стало відомо, що Мінфін викупив близько 10% єврооблігацій із погашенням у вересні 2022 р. Саме ці євробонди під час панічного розпродажу в січні впали чи не найбільше.

На вересень зазвичай припадає пік виплат за зовнішніми боргами України. Цьогоріч, відповідно до графіка Мінфіну, у вересні за зовнішніми запозиченнями необхідно виплатити еквівалент 52,5 млрд грн, з яких 37,5 млрд грн — це погашення, а решта — 15 млрд грн — відсотки.

На початку року Мінфін також викупив частину ВВП-варантів. У січні їх вартість падала до 70% від номіналу.

“Міністерство фінансів провело кілька операцій зворотного викупу ВВП-варантів, у результаті 4 лютого 2022 р. міністерству належало близько 20% загальної номінальної суми цінних паперів”, — зазначає Мінфін.

Нагадаємо, що обсяг ОВДП в обігу в 2021 р. зріс на 61,747 млрд грн — до 1060,35 млрд грн.

Як вже повідомляло NotaВene.news, за 2020 р. обсяг облігацій внутрішньої державної позики зріс на 20,7% або 171,35 млрд грн — до 998,73 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

IBM лідирує за кількістю патентів у США

Next Article

Експорт зернових збільшився на 35%

Related Posts
Читать дальше

Смарт-колонки використовуватимуть для моніторингу роботу людського серця

Американські вчені застосували методи машинного навчання для створення прототипу розумного динаміка, здатного моніторити роботу людського серця без фізичного…
Total
0
Share