На розвиток дорожньої інфраструктури до бюджету закладено 81,3 млрд грн

У документі який оприлюднено на сайті Кабінету міністрів, зазначається, що Із передбачених 81,3 млрд грн на розвиток дорожньої інфраструктури 66,4 млрд грн повинні бути профінансовані за рахунок коштів Дорожнього фонду.

У тому числі 31 млрд грн — на розвиток і утримання автодоріг державного значення; 18,1 млрд грн — на будівництво, реконструкцію та утримання автодоріг місцевого значення (субвенція).

Ще 14,8 млрд грн призначені на виконання боргових зобов’язань за запозиченнями під державні гарантії на розвиток мережі автодоріг. 2,5 млрд грн в Державному бюджеті 2021 р. передбачено на забезпечення безпеки дорожнього руху.

Розвиток дорожньої мережі також передбачається за рахунок коштів на реалізацію Держінвестпроекту в розмірі 0,25 млрд грн, коштів міжнародних фінансових організацій в розмірі 4,6 млрд грн і за рахунок запозичень під державні гарантії в розмірі 10 млрд грн.

При цьому ресурс місцевих бюджетів на розвиток комунальних доріг і вулиць ОТГ (за рахунок паливного акцизу) обчислюється в 8,05 млрд грн.

Слід відзначити, що зазначені суми трохи більше тих, які виносилися як пропозиції на друге читання проєкту бюджету-2021. Наприклад, раніше на дорожню інфраструктуру планувалося виділити близько 72 млрд грн. Нагадаємо, що ще одним джерелом фінансування дорожньої галузі в 2021 р. можуть стати проєкти державно-приватного партнерства.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в наступному році буде відремонтовано і побудовано 7000 км доріг, на що буде витрачено до 150 млрд грн.

Як вже повідомляв Nota Вene, Верховна Рада схвалила урядовий проєкт Державного бюджету на 2021 р. Доходи бюджету передбачені в розмірі 1,092 трлн грн, витрати — 1,347 трлн грн. Середньорічний курс долара, за яким розраховується держбюджет, становить 29,1 грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Швеція переобладнає у квартири порожні магазини і офіси

Next Article

Британія обмежує рекламу шкідливої їжі з 2022 р.

Related Posts
Total
0
Share