На одну вакансію в Україні претендують шість безробітних

Директор Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк заявила, що на одне вільне робоче місце в Україні претендують шість безробітних, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

“Станом на 7 квітня 2021 року кількість зареєстрованих у Державній службі зайнятості безробітних становила 429 тис. осіб… На 1 квітня кількість актуальних вакансій у нашій базі даних становила 77 тис. одиниць. Отже, суттєвим залишається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили. У середньому в Україні на одне вільне робоче місце претендують шість безробітних (на 1 квітня 2020 року — п’ять осіб)”, — сказала Жовтяк в інтерв’ю 

За її словами, згідно зі статистичними даними служби зайнятості, найбільша невідповідність попиту на робочу силу і її пропозиції в професійно-кваліфікаційному розрізі спостерігалася серед службовців і керівників — на одну вакансію претендували 17 осіб, технічних службовців — 9, як і працівників сфери торгівлі та послуг.

Вона зазначила, що найбільший вплив карантину відчувають сфери готельного і ресторанного бізнесу, харчування та розваг. У зв’язку з чим, офіціанти, бармени, кухарі, бариста і покоївки стикаються з труднощами працевлаштування.

Нагадаємо, промислове виробництво в Україні в січні 2021 р. знизилося на 4% проти січня 2020 р.

Як вже повідомляло Nota Вene, промислове виробництво в Україні у 2020 р. знизилося на 5,2% після скорочення на 0,5% роком раніше. Водночас у грудні минулого року вперше з травня 2019 р. було зафіксовано його зростання порівняно з аналогічним періодом попереднього року — на 4,8%.

Варто зазначити, що падіння в базових галузях економіки України зафіксоване вперше за п’ять років.

Total
0
Shares
Previous Article

Євросоюз розмістить облігації на 800 млрд євро для відновлення економіки

Next Article

Huawei випав з п'ятірки лідерів продажів смартфонів

Related Posts
Total
0
Share