На гривню чекає повзуча девальвація

Чергова проблема, з якою зіткнеться поточного року Україна, це підвищення ключових відсоткових ставок провідними центробанками світу. Це може стати однією з причин девальвації української національної валюти, повідомляє NotaВene.

У поточному році країни з ринками, що формуються, ризикують повстати перед великми складнощами через необхідність рефінансування зовнішніх боргів внаслідок підвищення облікових ставок провідних центробанків світу.

Окрім цього, Україна має свій негативний чинник впливу на формування валютного курсу — це військова загроза збоку Російської Федерації. У випадку ескалації бойових дій гривня може впасти в 1,5-2 рази. Тоді для закупівель критичного імпорту держава змушена буде запровадити директивний обмінний курс і повернути обов’язковий продаж валютної виручки для експортерів.

Як розповідає доктор економічних наук, директор з наукової роботи Growford Institute Тетяна Богдан спеціально для NotaВene, найбільш вірогідно очікувати повзучу девальвація гривні з досягненням значень обмінного курсу 29-29,5 грн/долар США у першому півріччі 2022 р. Надалі нормалізація зовнішньої політичної ситуації зробить можливим незначне підсилення гривні, але показники на рівні 26 чи то 27 грн за долар вже безповоротно відійшли в економічну історію України.

Нагадаємо, що станом на 1 січня 2022 р. міжнародні резерви України за попередніми даними склали 30 940,9 млн дол. За 2021 р. вони зросли на 1,8 млрд дол. або на 6%.

Total
0
Shares
Previous Article

Витрати іноземних туристів в Україні становлять 929 дол.

Next Article

Укрзалізниця збільшила продаж квитків онлайн до 68,5%

Related Posts
Читать дальше

АМКУ відмовив переможцю конкурсу з приватизації Більшовика придбати завод

Антимонопольний комітет розпочав за власною ініціативою дослідження дій учасників аукціону з продажу пакета акцій АТ “Перший київський машинобудівний…
Total
0
Share