МВФ змінює порядок надання допомоги державам з низьким рівнем доходу

Реформа інструментів кредитування, оприлюднена МВФ 22 липня, здебільшого стосується бідних країн, хоча частково торкається і основних джерел фінансування фонду, повідомляє NotaВene.

Зокрема, Міжнародний валютний фонд пропонує:

— збільшити ліміт розміру кредиту з 100-300% до 145-435% квоти як за програмою PRGT (Траст для скорочення бідності та економічного зростання) так і по кредитах по лінії GRA (загальний ресурсний рахунок);

— усунути жорсткі обмеження на винятковий доступ до економічної допомоги з ресурсів PRGT для створення фонду концессіональной фінансової підтримки — у відповідь на наслідки пандемії;

— дозволити бідним країнам-членам фонду отримувати все фінансування на пільгових умовах, але за умов дотримання суворих критеріїв для надання економічної допомоги;

— внести зміни в структуру поєднання пільгових і непільгових кредитів по лінії GRA;

— зберегти 0% ставку по кредитах PRGT відповідно до встановлених правил. Але при цьому ввести більш суворі запобіжні заходи для вирішення проблем, пов’язаних зі стійкістю боргу і здатністю повернути кредити фонду.

Україна не може розраховувати на кредити МВФ під 0%, тому що не відповідає критерію бідних держав. Але, як і всі країни-члени фонду, Україна може отримати резерви SDR — не тільки свою частку, але також домовитися з багатими країнами.

Нагадаємо, 8 липня Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду погодилася з пропозицією директора-розпорядника Крісталіни Георгієвої про новий загальний розподіл SDR (спеціальних прав запозичення) в розмірі, еквівалентному 650 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, Україна може розраховувати на 2,73 млрд дол. у рамках квоти на спеціальні права запозичення МВФ — про це заявив голова Національного банку Кирило Шевченко за підсумками зустрічі з директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером.

Total
0
Shares
Previous Article

Операційний прибуток Panasonic збільшився в 27 разів за рахунок акумуляторів і побутової техніки

Next Article

Уряд схвалив скорочення викидів CO2 до 35%

Related Posts
Total
0
Share