МВФ затвердив транш для України в 700 млн дол.

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду на засіданні щодо перегляду поточної програми Stand-by для України ухвалила рішення про її продовження та виділення траншу в розмірі близько 700 млн доларів США, повідомляє агентство “Укрінформ”.

“Завершення огляду дозволить владі України отримати еквівалент близько 699 млн доларів США (500 млн СПЗ), в результаті чого загальна сума виплат за поточним договором Stand-by становитиме приблизно 2,8 млрд дол. США (2 млрд СПЗ)”, — зазначає МВФ.

Виконавча рада також схвалила продовження дії угоди Stand-by до кінця червня 2022 р та зміну розкладу виплат за програмою.

Нагадаємо, що в жовтні Міжнародний валютний фонд і уряд України уклали попередню угоду на рівні персоналу щодо продовження програми кредитування Stand-by. Ця програма, затверджена в червні 2020 р, була розрахована на 18 місяців. Вона передбачала виділення Україні 5 млрд дол., причому, 2,1 млрд дол. були надані одразу.

Заступник виконавчого директора МВФ від України Владислав Рашкован заявив, що другий транш кредиту від фонду на суму близько 700 млн дол., виділення якого схвалила рада директорів МВФ, “вже у вівторок буде на рахунках українського уряду”.

Програма МВФ для України має на меті допомогти уряду подолати наслідки пандемії COVID-19, підтримати економічне відновлення та реалізувати важливі структурні реформи.

Відповідно до узгоджених пріоритетів, українська влада взяла зобов`язання:

— повернути фіскальну політику до умов, що відповідають середньостроковій стабільності боргу, одночасно захищаючи соціально вразливі верстви населення, посилюючи адміністрування доходів та зменшуючи фіскальні ризики від квазіфіскальних операцій, у тому числі в енергетиці;

— зберігати незалежність НБУ та зосередження монетарної політики на поверненні інфляції до цільового рівня;

— забезпечити фінансове здоров`я банків, у тому числі шляхом належного управління, для відновлення здорового банківського кредитування приватного сектора;

— боротися з корупцією та просуватися вперед щодо впровадження судової реформи;

— знижувати роль держави та корисливі інтереси в економіці для покращення бізнес-середовища, залучення інвестицій, підвищення потенціалу економіки.

Як вже повідомляло NotaВene, 23 серпня набув чинності загальний розподіл спеціальних прав запозичення (СПЗ) між країнами – членами МВФ на суму 650 млрд дол.

Новостворені СПЗ переведені країнам-членам МВФ пропорційно їх існуючим квотам у фонді. Близько 275 млрд дол. (приблизно 193 млрд СПЗ) з нового розподілу надійде країнам з ринком, що формується, і країнам, що розвиваються, в тому числі країни з низьким рівнем доходу отримали 21 млрд дол.

Україна отримала 2,7 млрд дол., оскільки квота країни в МВФ — 0,42%.

Виділення СПЗ забезпечить додаткову ліквідність світової економічної системи, адже доповнить валютні резерви країн та зменшить їх залежність від внутрішнього чи зовнішнього боргу, стверджує МВФ.

Total
0
Shares
Previous Article

В 2021 р. став рекордним за кількістю нових стартапів

Next Article

Імпорт електроенергії минулого тижня зменшився на третину

Related Posts
Total
0
Share