МВФ скептично ставиться до ідеї податкової амністії

Міжнародний валютний фонд (МВФ) скептично ставиться до ідеї податкових амністій загалом, оскільки в довгостроковій перспективі вони шкодять стягненню податків, заявив голова представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна“.

“Хоча пільгові податкові ставки для певних груп платників податків, очевидно, сприйматимуться з радістю тими, хто платитиме менше податків, це не обов`язково означає, що це належна політика. Ми скептично ставимося до податкових амністій загалом”, — сказав Люнгман.

“Податкові амністії часто шкодять стягненню податків у довгостроковій перспективі, оскільки вони демотивують громадян платити податки, створюючи надію на ще одну амністію в майбутньому”, — додав він.

Як наголосив голова представництва фонду в Україні, ключовою метою МВФ є відновлення стійкої фіскальної політики, що потребуватиме обмеження витрат і збереження рівня доходів на нинішньому рівні.

“Але якщо здійснюється податкова амністія, державні службовці та їхні найближчі родичі і пов`язані особи не мають підпадати під її дію. Також надзвичайно важливо не дозволити використання амністії як засобу відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом і корупцією, й уникнути зловживань, які надали амністію доходам від злочинної діяльності”, — зазначив Йоста Люнгман.

Як вже повідомляв NotaВene, президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді пакет законопроєктів про податкову амністію (№№5153-5156). Вони пропонують сплату збору з грошової вартості задекларованих активів за такими ставками: 5% — загальна ставка, 9% — щодо активів, розміщених за кордоном, 2,5% — за ОВДП, придбаними з 1 січня 2021 р. до 20 червня 2022 р. до подання декларації. 

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд прогнозує зростання світової економіки в поточному році на рівні 5,5%.

Total
0
Shares
Previous Article

Philips продає відділ побутової техніки китайському інвестору

Next Article

BioNTech і Pfizer підвищили план з випуску вакцини до 2,5 млрд доз до кінця року

Related Posts
Читать дальше

Китайські інвестори заводу Мотор Січ збільшили суму позовних вимог до України до 3,6 млрд дол.

Китайські інвестори ПАТ “Мотор Січ” переглянули попередню суму збитків в рамках спору з державою Україна в міжнародному арбітражі.…
Total
0
Share