МВФ схвалив виділення 650 млрд дол. на відновлення світової економіки

Рада керуючих Міжнародного валютного фонду (МВФ) 2 серпня схвалила виділення спеціальних прав запозичення (SDR) обсягом 456 млрд (еквівалентно 650 млрд доларів США) на відновлення світової економіки в умовах кризи, викликаної пандемією COVID-19, повідомляє МВФ.

“Це історичне рішення — найбільший розподіл SDR в історії МВФ і стимуляція глобальної економіки під час безпрецедентної кризи. Розподіл SDR принесе користь всім членам, дозволить задовольнити довгострокову глобальну потребу в резервах, зміцнить довіру і сприятиме стійкості і стабільності світової економіки”, — заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва.

Варто зазначити, що рішення про розподіл коштів набуває чинності 23 серпня 2021 р.

Новостворені SDR будуть розподілені між членами МВФ пропорційно їх квотам у фонді. Близько 193 SDR (275 млрд дол.) планується виділити ринкам, які формуються, та країнам, що розвиваються, але, за словами Георгієвої, МВФ постарається переконати багатші країни перенаправити SDR на користь бідніших і вразливих економік.

Як зазначається, одним з механізмів перенаправлення коштів на користь бідних країн може стати Трастовий фонд на меті скорочення бідності МВФ. Фонд також вивчає інші варіанти допомоги у відновленні бідніших і вразливих країн, в тому числі створення нового фонду для забезпечення більш стійкого економічного зростання в середньостроковій перспективі.

Подробиці про трастовий фонд та інші варіанти допомоги бідним країнам дивиться в окремому матеріалі NotaВene.

Нагадаємо, що Україна може розраховувати на 2,73 млрд дол. у рамках квоти на спеціальні права запозичення Міжнародного валютного фонду — про це заявив голова Національного банку Кирило Шевченко за підсумками зустрічі з директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером.

Як вже повідомляло NotaВene, 8 липня Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду погодилася з пропозицією директора-розпорядника Крісталіни Георгієвої про новий загальний розподіл SDR (спеціальних прав запозичення) в розмірі, еквівалентному 650 млрд дол.

Розмір допомоги з резервного активу SDR залежить від вкладу країни-члена МВФ. Так, розвинені економіки отримають 58% (близько 377 млрд дол.), 42% або 212 млрд дол. — країни, що розвиваються і з ринком, що формується, окрім Китаю.

Для України важливо отримати ці кошти до настання пікових виплат за зовнішнім боргом у вересні, які оцінюються в 3 млрд дол. або більше половини від усіх таких виплат поточного року.

Варто зазначити, що 28 липня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою.

Сторони обговорили прогрес у виконанні поточної програми МВФ stand-by. Зокрема йдеться про два ключові законопроєкти, які мають на меті посилення корпоративного управління в банках, а також закони про Вищу раду правосуддя, Вищу кваліфікаційну комісію суддів тощо.

Зеленський і Георгієва обговорили законопроєкт про Національний банк України, який наразі розробляється за участю міжнародних партнерів і буде розглянутий Верховною Радою після відновлення її роботи восени, а також ухвалення закону про НАБУ в другому читанні.

Окремо було обговорено темпи відновлення української економіки, зокрема виконання державного бюджету України та конкретні показники економічного зростання. Сторони дійшли згоди щодо активізації спільної роботи представників українського уряду та МВФ.

Георгієва назвала дуже конструктивною розмову з Зеленським і анонсувала візит місії фонду в Україну у вересні.

Total
0
Shares
Previous Article

Майже третину ринку акумуляторів для електромобілів зайняла китайська компанія CATL

Next Article

Залишок коштів на єдиному казначейському рахунку скоротився на 5%

Related Posts
Читать дальше

Китай контролює понад 30% ринку по 15 групах товарів і послуг

Китайські компанії контролюють понад 30% ринку розумних колонок, смартфонів, камер відеоспостереження, персональних комп’ютерів, побутових кондиціонерів і пральних машин,…
Total
0
Share