МВФ погіршив прогноз зростання ВВП України в 2021 р.

Міжнародний валютний фонд погіршив на 0,3% прогноз зростання реального ВВП України за результатами 2021 р в порівнянні з попереднім аналізом, опублікованим у жовтні, повідомляє МВФ.

В огляді щодо останнього розвитку економічної ситуації в Україні йдеться, зокрема, що зростання реального ВВП України в поточному році прогнозується на рівні 3,2%. В огляді МВФ “Перспективи світової економіки” за жовтень цей показник дорівнював 3,5%. Водночас прогноз на 2022 р у новому аналізі залишається без змін — на рівні 3,6%.

Фонд пов’язує незначне погіршення прогнозу зі слабкими темпами зростання в першому півріччі нинішнього року. Водночас МВФ підкреслює, що українська економіка “перебуває на стадії відновлення, але не надто потужного”. При цьому, зауважує фонд, для України “дуже важливо визначити та впровадити правильну політику”, а також “зосередитися на високоефективних заходах, які підтримають подальше економічне відновлення”.

Тим часом МВФ поновив інші показники економічного розвитку для України. Так, прогноз щодо рівня безробіття в Україні зменшиться з 9,7% до 9,4% за очікуваннями в 2021 р. Прогнозований індекс споживчих цін у поточному році залишатиметься на рівні 9,5. Баланс поточних рахунків, як очікується, вирівняється цього року до 0.0 у порівнянні з “мінус” 0,7 за попереднім прогнозом.

Нагадаємо, що 22 листопада виконавча рада МВФ затвердила рішення щодо продовження програми Stand-by для України ще на шість місяців, до червня 2022 р. Крім того, керівництво МВФ ухвалило виділення Україні траншу в розмірі майже 700 млн доларів США, який Україна уже отримала 24 листопада на власний рахунок.

Як вже повідомляло NotaВene, Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання ВВП України у 2021 р до 3,5% у порівнянні з 4% у квітневому прогнозі. Водночас МВФ підвищив очікування зростання економіки України у 2022 р до 3,6%, тоді як раніше цей показник прогнозували на рівні 3,4%.

Total
0
Shares
Previous Article

Експорт солі в жовтні збільшився наполовину

Next Article

Капінвестиції в металургії за 9 місяців зросли на 38%

Related Posts
Total
0
Share