МВФ назвав ціну виходу з глобальної коронакризи

Вартість виходу з глобальної коронакризи — 50 млрд доларів США: це вартість вакцинації не менше 40% світового населення до кінця 2021 р. і не менше 60% — до середини 2022 р, пишуть в блозі Міжнародного валютного фонду директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, головний економіст Гіта Гопінат і економіст Ручір Агарвал.

Поки пандемія не закінчена, стійкий вихід світової економіки з кризи неможливий, і умова для такого виходу — масова вакцинація в усіх країнах світу. До кінця квітня вакциновано менше 2% населення Африки, тоді як понад 40% жителів США і більше 20% — Європи отримали мінімум одну дозу вакцини; через рік після початку кризи COVID-19 в світі реєструється все більше нових випадків захворювання.

Через розрив у можливостях вакцинації траєкторії економік розвинених країн і країн, що розвиваються, будуть розходитися, збільшуючи глобальну нерівність. Політика щодо пандемії — це економічна політика і вона має вирішальне значення для світової макроекономічної і фінансової стабільності, вказують автори.

Пропоновані МВФ заходи включають в себе безоплатне надання вакцин нужденним країнам, масове тестування, інвестиції в розширення виробництва вакцин і контроль за ланцюжками поставок для забезпечення їх безперебійності. Дефіцит фінансування цих заходів МВФ оцінює в 13 млрд дол. — з необхідних 50 млрд дол. гранти в розмірі 22 млрд дол. готові надати країни G20 і ще 15 млрд дол. можуть надійти від національних урядів за підтримки багатосторонніх банків розвитку.

Але навіть додаткові 4 млрд дол. грантів міжнародних програм COVAX на завершення поточних замовлень, зняття обмежень на транскордонні потоки сировини і вакцин і безоплатне надання невикористаних вакцин (близько 1 млрд доз до кінця 2021 р за оцінкою МВФ) допоможуть досягти цілей глобального масового вакцинування, стверджують економісти: подолати глобальну кризу охорони здоров’я країни світу можуть тільки спільно.

Нагадаємо, Рада директорів Міжнародного валютного фонду доручила розробити пропозицію про розподіл 650 млрд дол. міжнародних резервів — SDR (Special Drawing Rights — спеціальні права запозичення, СПЗ) на відновлення глобальної економіки. 

Мінімальний резерв України в активі СДР визначено на рівні 2,012 млрд. За даними МВФ, на грудень 2020 р. отримані кредити і борги, що накопичила Україна, становили 7,6 млрд СДР. Запаси України в резервному активі СДР складають тільки 3,14 млн. Але, незважаючи на виснажені запаси СДР і борги України перед МВФ, Київ не позбавляється шансу отримати допомогу з 650 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, Міжнародний валютний фонд після спаду ВВП України минулого року на 4% прогнозує його зростання цього року на 4% з подальшим уповільненням наступного року до 3,4%.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна імпортувала в І кварталі автотранспортних засобів на 1,17 млрд дол.

Next Article

Підприємства Міненерго заробили за квартал 1,6 млрд збитків

Related Posts
Total
0
Share