МВФ і Світовий банк підготували пакет фінансової підтримки України

Міжнародний валютний фонд разом із групою Світового банку оголосили про готовність терміново надати Україні фінансову й іншу допомогу на тлі військової агресії РФ, повідомляє агентство Укрінформ.

“Наші установи працюють разом, щоби підтримати Україну на фінансовому й політичному фронтах, і терміново збільшують цю підтримку. Ми щодня спілкуємося з українською владою щодо кризових заходів”, — йдеться у спільній заяві глав міжнародних фінансових інституцій Крісталіни Георгієвої й Девіда Малпасса.

Зокрема, МВФ опрацьовує відповідь на запит України щодо екстреного фінансування через інструмент швидкого фінансування, який виконавча рада може розглянути вже наступного тижня. Крім того, фонд продовжує працювати над реалізацією програми stand-by для України, яка діє до кінця червня та передбачає виділення ще 2,2 млрд дол.

Група Світового банку готує пакет підтримки в розмірі 3 млрд дол., розрахований на фінансування впродовж ближчих місяців. Зокрема, вже цього тижня передбачається виділення перших 350 млн дол. у рамках термінового траншу для бюджетної підтримки, а також 200 млн дол. як екстреної допомоги на охорону здоров’я й освіту.

Світовий банк і МВФ також працюють разом над оцінкою економічних та фінансових наслідків війни й кризи біженців на інші країни регіону та світу, зазначається в заяві. У цьому зв’язку готується політична, технічна та фінансова підтримка сусіднім з Україною країнам у разі потреби.

“Ця криза впливає на життя та засоби до існування людей по всьому світу, і ми пропонуємо їм повну підтримку”, — зазначають глави МВФ і групи Світового банку.

Нагадаємо, що 1 березня Європейський парламент прийняв заявку України на членство в Європейському Союзі. Розпочато спеціальну процедуру вступу.

Як вже повідомляло NotaВene, у липні минулого року Світовий банк підвищив прогноз зростання ВВП України у 2021 р. до 3,8%, тоді як на початку січня він оцінював перспективи відновлення у 3%.

Помірне відновлення економіки України у 2021 р Світовий банк пояснює високою невизначеністю, пов’язаною з темпами вакцинації проти COVID-19 і економічною політикою щодо поліпшення інвестицій і забезпечення макроекономічної стабільності. Водночас, сільське господарство і переробна промисловість показують позитивні тенденції.

Варто зазначити, що Міжнародний валютний фонд після спаду ВВП України 2020 р. на 4% прогнозував його зростання 2021 р. на 4% з подальшим уповільненням наступного року до 3,4%.

Total
0
Shares
Previous Article

Мінфін розмістив військові облігації на 8 млрд грн

Next Article

Знищено командний пункт окупантів під Чорнобилем

Related Posts
Total
0
Share